78 zawodników walczyło o mikołajkowe puchary

Miasto z Wizją / 19.12.2016 / Komentarze
Na szczecineckich kortach kolejny raz spotkali się młodzi tenisiści

W miniony weekend na kortach Aqua-Tur odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane przez Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe w ramach rozpoczętego w pierwszych dniach grudnia Mikołajkowego Turnieju Tenisowego. Łącznie w sportowej rywalizacji udział wzięło 78 zawodników.

W kategorii „Pierwszy krok tenisowy” najlepszy okazał się Filip Nowak. Tuż za nim na podium stanął Filip Kowalewski, a miejsce III zajął Mikołaj Chyl. W kolejnej kategorii, czyli „Duże pola” I miejsce wywalczył Olaf Kropidłowski, II miejsce przypadło Szymonowi Aniołowskiemu, a III miejsce zdobył Bartek Różewicki.

Wśród młodszych zawodników sporo emocji wzbudziła kategoria „Pełny kort”, w której miejsca na podium zajęli kolejno: Ania Siegert, Patryk Lechowski i Oskar Raczyński. W tej samej kategorii spośród starszych zawodników najlepsi okazali się: Marcin Czernicki, Maciej Czernicki i Hubert Łosin.

Ostatnie spotkania rozegrane zostały w kategorii par mieszanych. Tu pierwsze miejsce wywalczyli Julianna Chyl i Dominik Szymański. Tuż za nimi znaleźli się Klaudia Walczak i Dawid Maskalaniec. Trzecie miejsce zdobyli natomiast Wiktoria Szczęśniak i Szymon Wilk. Organizatorzy przygotowali także dla dzieci upominki – każdy z uczestników otrzymał słodycze, a na zwycięzców czekały nagrody, puchary i okolicznościowe dyplomy.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Józef Szpakowski