986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 21.11.2022 / Komentarze
130 interwencji, pomoc kierowcom i 18 zdarzeń z monitoringu miasta

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 130 interwencji. Z kolei operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 18 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili nam 60 interwencji - mówi "Miastu z Wizją" komendant Straży Miejskiej Grzegorz Grondys.

- Trzy osoby zostały doprowadzone do szkoły. Strażnicy zastosowali blokady na koła 16 samochodów i pomogli w uruchomieniu 14 pojazdów. Patrole przekazały też trzy zwierzęta do schroniska lub lekarzy weterynarii.

W niedzielę (20.11) około godz. 16.30 na ul. Dworcowej strażnicy zajmowali się złapaniem kota, który pozostał po zmarłej osobie. Zwierzak został przekazany do schroniska dla zwierząt.

- W związku opadami śniegu przypominamy właścicielom, zarządcom
i dzierżawcom nieruchomości o obowiązku usuwania śniegu, lodu i śliskości z chodników położonych przy posesjach - mówi G. Grondys.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Straż Miejska w Szczecinku