986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 01.03.2021 / Komentarze
Awantura na osiedlu, sarna zakleszczona w ogrodzeniu i apel o wiosenne porządki

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 160 interwencji; operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 29 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili 87 interwencji - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- Do miejsca zamieszkania doprowadzono 1 osobę. Policji przekazano 9 osób. 8 zwierząt zostało przekazanych do schroniska lub weterynarii. Strażnicy zastosowali blokady na koła 5 samochodów oraz pomogli w uruchomieniu 13 samochodów. Zajmowaliśmy się też dostarczaniem pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie.

W środę (24.02) po godz. 16 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o sarnie, która utknęła w ogrodzeniu ogrodów działkowych. Na miejscu okazało się, że sarna usiłując przejść przez bramkę w ogrodzeniu zakleszczyła się pomiędzy prętami. Strażnicy uwolnili sarnę. Jednak z uwagi na jej obrażenia została przekazana lekarzowi weterynarii.

Kilka godzin później patrol został wysłany na ul. Polną, gdzie grupa młodzieży miała spożywać alkohol przy klatce schodowej jednego z bloków.

- Podczas dojazdu na miejsce, dyżurny otrzymał zgłoszenie od mieszkańca o tym, że te same osoby dokonały zniszczenia jego samochodu - mówi G. Grondys.

- Wskazane osoby przemieszczały się w kierunku ul. Koszalińskiej. Na wysokości budynku nr 62, na widok radiowozu zaczęły uciekać. Jednak po krótkim pościgu zostały ujęte.

Strażnicy ujęli i wylegitymowali 9 osób w tym część nieletnich. Jak powiedział nam komendant, podczas interwencji jeden z ujętych zaczął pić piwo, za co na miejscu został ukarany mandatem karnym.

- W tym czasie do strażników doszedł zgłaszający, który oświadczył, że w jego samochodzie uszkodzono maskę oraz boczne lusterko na łączną kwotę 4 tys. zł - dodaje G. Grondys.

Cała grupa została przekazana Policji a strażnicy w porozumieniu z policjantami przewieźli wszystkich na komenda policji, gdzie wykonano z nimi dalsze czynności. Okazało się, że jeden z nich jest poszukiwany przez organy ścigania.

W sobotę (27.02) około godz. 16.30 patrol został wysłany na skrzyżowanie ul. Sienkiewicza i Słowiańska, gdzie leżała kobieta. Była upojona alkoholem. Strażnicy wraz z jej synem doprowadzili ją do miejsca zamieszkania.

- Rozpoczęliśmy kontrolowanie stanu porządków na terenach miejskich.  Śnieg stopniał i odsłonił w niektórych miejscach sterty śmieci czy butelek. Nie czekajmy do kalendarzowej wiosny tylko porządkujmy swoje tereny na bieżąco - kończy komendant.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk

Foto w tekście: Straż Miejska