986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

• Tv
Miasto z Wizją / 07.03.2021 / Komentarze
Nocne wędrówki kozy, mężczyzna, który zapomniał gdzie mieszka i fiat na latarni

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 115 interwencji. Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 31 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili 46 interwencji - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- Do miejsca zamieszkania doprowadzono 3 osoby. Dwie osoby przekazano dla Zespołów Ratownictwa Medycznego, jedno zwierzę zostało przekazane do schroniska. Strażnicy zastosowali blokady na koła 4 samochodów oraz pomogli w uruchomieniu 8 samochodów. Strażnicy w dalszym ciągu zajmowali się dostarczaniem pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie..

W piątek (5.03) około godziny 5 strażnicy otrzymali zgłoszenie o kozie poruszającej się po jezdni ul. Dworcowej. Pomimo starań nie udało się jej odłowić. Dopiero na ul. Pilskiej została złapana i zabezpieczona w jednym z warsztatów.

O zdarzeniu pisaliśmy w artykule: "Koza na spacerze przy dworcu PKP"

Tego samego dnia po godz. 15 patrol udał się na przystanek PKP Szczecinek – Chyże, gdzie zgłoszono leżącego mężczyznę. Po przyjeździe na miejsce strażnicy zastali mężczyznę upojonego do nieprzytomności alkoholem. W związku z tym, że nie reagował na żadne bodźce, został przekazany dla zespołu ratownictwa medycznego.

W sobotę (6.03) przed godz. 17 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył starszego mężczyznę, który chodził od klatki schodowej do klatki schodowej i szarpał za klamki. Patrol, który udał się na miejsce zdarzenia zastał go na ul. Emilii Plater. Okazało się, że rodzina zgłosiła jego zaginięcie. Mężczyzna został doprowadzony do miejsca zamieszkania.

W niedziele (7.03) po godz. 13 na ul. Narutowicza strażnicy zabezpieczali miejsce wypadku drogowego, gdzie kierujący samochodem Fiat Seicento uderzył w latarnię (na zdjęciu głównym).

- W sobotę i niedzielę zabezpieczaliśmy turniej tańca odbywający się w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto główne: Straż Miejska