986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 02.11.2020 / Komentarze
Byk daniela w pułapce, bójka na dworcu PKP oraz "skok" na psa

W ubiegłym tygodniu strażnicy podjęli 103 interwencje. Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 27 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 38 interwencji - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- Pięć osób zostało przekazanych Policji. Jedna osoba została doprowadzona do miejsca zamieszkania. Trzy zwierzęta zostały przekazane do schroniska dla zwierząt lub weterynarii. Strażnicy zastosowali blokady na koła 5 pojazdów oraz udzielili pomocy w uruchomieniu 3 samochodów.

- W minionym tygodniu kontynuowane były wspólne służby z Policją zgodnie z ich zapotrzebowaniem. Oprócz tego strażnicy podejmowali interwencje w ramach swoich zadań - ujawnia komendant.

- Strażnicy zajmowali się również dostarczaniem pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie a wymagających takiej pomocy.

W poniedziałek (26.10) około godz. 22.30 patrol podejmował interwencję na skrzyżowaniu ulicy Polnej i Kosińskiego, gdzie biło się dwóch młodych mężczyzn. Obu ujęto i przekazano patrolowi Policji.

W środę (28.10) po godz. 14 dyżurny przyjął zgłoszenie o jeleniu uwięzionym w siatce ogrodzenie obwodnicy na wysokości węzła Żółtnica. Na miejscu strażnicy zastali uwięzionego byka daniela. Po uwolnieniu zwierzę oddaliło się do pobliskiego lasu.

W czwartek (29.10) około godz. 19.30 dyżurny SM otrzymał telefoniczne zgłoszenie o kradzieży psa sprzed sklepu NETTO. Po przejrzeniu zapisów z kamer okazało się, że monitoring zarejestrował mężczyznę, który ukradł psa przywiązanego na parkingu przed sklepem a następnie zaczął go ciągnąć za sobą w kierunku ul. Reja. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że właścicielka psa zatrzymała już sprawcę kradzieży. Mężczyzna tłumaczył się, że pies biegał samopas i sam pobiegł za nim, ale nagranie wskazywało faktyczny przebieg zdarzenia. Na miejsce wezwano patrol Policji, któremu przekazano sprawcę.

W piątek (30.10) około godz. 8 strażnicy odebrali psa od osoby chorej na COVID-19 i przekazali go do schroniska. W związku z chorobą właściciel psa nie mógł sprawować nad psem właściwej opieki.

W sobotę (31.10) przed godz. 18 interwencja na dworcu PKP, gdzie operator monitoringu wizyjnego zauważył bójkę pomiędzy dwoma młodymi mężczyznami. Jak się okazało obaj byli poszukiwani w związku, z czym zostali przekazani Policji.

W niedzielę (1.11) przed godz. 12 podczas patrolowania ul. Łukasiewicza strażnicy ujawnili drzewo podcięte przez bobry. Jego stan groził zawaleniem na drogę. Strażnicy zabezpieczyli to miejsca do czasu ścięcia drzewa.