986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 13.09.2021 / Komentarze
Spalali odpady budowlane. Trafią do sądu

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 101 interwencji. Z kolei operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 28 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili nam 55 interwencji - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- Do miejsca zamieszkania doprowadzono jedną osobę. Jedną osobę przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. 4 zwierzęta zostały przekazane do schroniska i lekarzy weterynarii. Strażnicy zastosowali blokady na koła 12 samochodów oraz pomogli w uruchomieniu 2 pojazdów.

Mieszkańcy Szczecinka przebywają na kwarantannie spowodowanej koronawirusem. Wielu z nich potrzebuje pomocy, m.in. w dostarczeniu żywności. Pomagają strażnicy.

W poniedziałek (6.09) około godz. 11 na ul. Grudziądzkiej strażnicy uwolnili jeża, który utknął w siatce ogrodzenia przedszkola. Jeż został przewieziony do lecznicy weterynaryjnej.

We wtorek (7.09) około godz. 10 patrol na ul. Kościuszki został zatrzymany przez przechodnia, który poinformował strażników o kobiecie potrzebującej pomocy. Strażnicy zastali wskazaną kobietę siedzącą na chodniku. Miała problemy z pamięcią i kontakt z nią był utrudniony. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego.

W czwartek (9.09) około godz. 9.30 w związku ze skargami dotyczącymi dużego zadymienia w okolicy ul. Wiejskiej strażnicy zlokalizowali to miejsce - na terenie po rosyjskich koszarach. Zastali dwóch mężczyzn, którzy w ognisku spalali odpady budowlane przywiezione tam samochodem. Mężczyznom tym nie chciało się posegregować odpadów, więc odpowiedzą za to przed sądem.

- W weekend zabezpieczaliśmy również odbywające się imprezy: Rajd rowerowy „Lato ze Zwiadowcami” oraz miejsce Festiwalu Smaków Food Trucków.

Tekst i foto główne: Sławomir Włodarczyk