986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

• Tv
Miasto z Wizją / 09.11.2020 / Komentarze
"Pomysłowy" kierowca, rozbawiona młodzież i agresywni kibice

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 91 interwencje, a operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 26 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili nam 56 interwencji. Trzy osoby zostały przekazane Policji - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- Z kolei dwie osoby zostały doprowadzone do miejsca zamieszkania, siedem zwierząt zostało przekazanych do schroniska dla zwierząt lub weterynarii. Strażnicy zastosowali blokady na koła 7 samochodów oraz udzielili pomocy w uruchomieniu 4 pojazdów.

- W ubiegłym tygodniu kontynuowane były wspólne służby z Policją zgodnie z ich zapotrzebowaniem. Oprócz tego strażnicy podejmowali interwencje w ramach swoich zadań - ujawnia komendant i dodaje: Strażnicy w dalszym ciągu zajmowali się dostarczaniem pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie a wymagających takiej pomocy.

We wtorek (3.11) około godz. 13.30 na ul. Warcisława IV interwencja w sprawie młodzieży zakłócającej spokój i porządek publicznych pod balkonami bloków. Na miejscu strażnicy wylegitymowali trójkę nieletnich w wieku 13 i 14 lat. W związku z zakazem przebywania nieletnich w miejscach publicznych bez opieki osoby dorosłej wszyscy zostali przekazani Policji.

W piątek (6.11) przed godz. 8 na ul. Kołobrzeskiej interwencja w sprawie znajdującego się tam lisa. Lis został odłowiony na poskramiacz i przewieziony do weterynarii.

O zdarzeniu pisaliśmy w artykule:

W sobotę (7.11) przed godz. 11 na ul. Spółdzielczej interwencja w sprawie blokady założonej na koło samochodu, który został zaparkowany w sposób utrudniający ruch na ulicy.

- Zamiast zadzwonić do straży miejskiej zgodnie z pozostawioną informacją sprawca usiłować odkręcić koło samochodu i założyć inne - mówi G. Grondys. - W tym momencie został zatrzymany przez patrol Policji. Oczywiście takie zachowanie nie mogło się skończyć tylko na pouczeniu. Przestrzegam przed takimi działaniami potencjalnych sprawców.

W niedzielę (8.09) po godz. 3 na terenie przy Zamku Książąt Pomorskich operator kamer monitoringu wizyjnego ujawnił jak nieznane mu osoby na górnej platformie pomostu wieszają transparent. Na miejscu strażnicy zastali mężczyznę wieszającego transparent z nazwami klubów piłkarskich. Strażnicy wylegitymowali trzy osoby dwóch młodych mężczyzn i kobietę. Mężczyźni zachowywali się wulgarnie. Jak wynikało z ich wypowiedzi mieli zamiar podpalić ten transparent. Na całą trójkę zostaną skierowane wnioski o ukaranie.