997 - kryminalne wydarzenia tygodnia

• Tv
Miasto z Wizją / 07.10.2020 / Komentarze
Za kierownicą po alkoholu i marihuanie. Nieszczęśliwie zakochany wandal, plantator konopi i nielegalny hazard w centrum miasta

W ubiegłym tygodniu nasi policjanci zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących. Jak nam powiedziała asp. Anna Matys, oficer prasowy szczecineckiej Policji, niechlubnym rekordzistą opilstwa "za kółkiem" okazał się 56-letni mieszkaniec Szczecinka, podróżujący po ulicach miasta VW Golfem. Mężczyzna wydmuchał w alkomat 2 promile alkoholu.

- Było też zatrzymanie kierowcy jadącego pod wpływem narkotyku, również w Szczecinku - dodaje asp. A. Matys. - Badania wykazały, że 28-letni kierujący VW Passatem wcześniej zażywał marihuanę. W obu przypadkach kierowcom grożą kary pozbawienia wolności do 3 lat.

Policjanci zatrzymali też trzech mężczyzn, którzy posiadali przy sobie marihuanę. Najmłodszy miał 19 lat.

Zawiedziony niespełniona miłością zdemolował przystanek autobusowy

Kryminalni ze szczecineckiej jednostki ustalili a następnie zatrzymali mieszkańca Szczecinka, który zniszczył przystanek autobusowy na ulicy Trzesieckiej w Szczecinku.

O zdarzeniu pisaliśmy w połowie lipca w artykule:

Śledczy przedstawili już zatrzymanemu zarzuty. Straty jakie wyrządził mężczyzna przekroczyły kwotę 25 tys. zł. Grozi mu teraz kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

14 lipca br. przed północą na ul. Trzesieckiej w Szczecinku został zniszczony multimedialny przystanek autobusowy. Mężczyzna rzucając kilkakrotnie kostką polbrukową zniszczył m.in. monitor multimedialny oraz panel wyświetlający.

Kryminalni ustalili tożsamość mężczyzny, którego wizerunek został zarejestrowany na monitoringu. W minioną środę 40-letni mieszkaniec Szczecinka usłyszał zarzuty umyślnego zniszczenia wiaty przystankowej.

Agresja i złość wywołana rozstaniem z dziewczyną, doprawiona odwagą w postaci dużej ilość alkoholu znajdzie teraz swój finał w sądzie. Mężczyźnie grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Plantacja konopi indyjskich w mieszkaniu. Plantator w areszcie

Szczecineccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zajmował się nielegalną uprawą konopi indyjskich. W wynajmowanym mieszaniu na terenie Szczecinka została zlikwidowana przez Policję plantacja 21 sadzonek marihuany oraz zabezpieczono ponad kilogram marihuany. Za prowadzenie zabronionej prawem działalności decyzją sądu 22-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

W sobotę policjanci służb kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku ujawnili kolejną w naszym regionie plantację marihuany. Uprawa prowadzona była w wynajmowanym mieszkaniu na terenie Szczecinka. Policjanci na miejscu zabezpieczyli 21 roślin konopi indyjskich oraz przeszło kilogram gotowego suszu.

W trakcie postępowania nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Szczecinku zatrzymany został 22-letni mężczyzna, który wynajmował mieszkanie. Zatrzymany usłyszał zarzuty związane z prowadzeniem nielegalnej uprawy konopi oraz posiadanie znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj (poniedziałek, 5.10) Sąd Rejonowy w Szczecinku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Nielegalna kawiarenka internetowa w Szczecinku

Po raz kolejny funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej musieli wykazać się sprytem i podstępem, aby ujawnić na gorącym uczynku nielegalne urządzanie gier hazardowych na komputerach.
5 października funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie przeszukali lokal w centrum Szczecinka, w którym funkcjonowała nielegalna kawiarenka internetowa. Komputery służyły jednak wyłącznie jako substytut automatów do gier hazardowych.
W trakcie przeszukania zabezpieczono komputery służące do urządzania nielegalnych gier hazardowych oraz sejf z gotówką na wypłaty wygranych, w którym było ok. 2,3 tys. zł. Człowiek, który „zarządzał" kawiarenką nie chciał otworzyć sejfu ani zdradzić szyfru. Dlatego funkcjonariusze musieli wymontować i otworzyć sejf siłowo przy użyciu sprzętu.
Zabezpieczony materiał posłuży jako podstawa do postawienia sprawcom zarzutów urządzania nielegalnego hazardu. Sprawcom grozi nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Info: Krajowa Administracja Skarbowa