997 - kryminalne wydarzenia tygodnia

Miasto z Wizją / 08.04.2021 / Komentarze
Pijani kierowcy, pijani rowerzyści, narkotyki i wandal "znęcający" się nad samochodami

W minionym tygodniu policjanci zatrzymali 4 sprawców przestępstw narkotykowych.

- To mężczyźni w wieku od 17 do 38 lat - mówi "Miastu z Wizją" oficer prasowa szczecineckiej Policji asp. Anna Matys.

- Jednym z nich był 32-latek, kierujący Audi, zatrzymany do kontroli w Bornem Sulinowie. Policjanci znaleźli środki odurzające w samochodzie. Ponadto, po badaniu narkotesterem okazało się, że mężczyzna prowadzi samochód znajdując się po użyciu narkotyków. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Policjanci zatrzymali też 9 nietrzeźwych kierujących. Znakomita większość z nich (8) to rowerzyści.

- Na drodze wojewódzkiej nr 201 doszło do wypadku. Dachował Renault prowadzony przez 56-letniego mieszkańca Czarnego. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Wydmuchał w alkomat ponad 1 promil alkoholu.

Niestety, okazuje się, że zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów, w tym rowerów, jest nagminnie łamany przez ukaranych.

- Takich zatrzymań mieliśmy cztery. W 3 przypadkach to rowerzyści. Jeden z mężczyzn został zatrzymany w przedświąteczny piątek oraz powtórnie w świąteczną niedzielę - kończy asp. A. Matys.

KOMUNIKATY POLICJI:

Bezpieczny weekend” w Święta Wielkanocne

Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdu – tak będą wyglądały Święta Wielkanocne dla kilkunastoosobowej załogi ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, którzy będą, jak co roku, czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu szczecineckiego. Oprócz tego, policjanci będą zwracać szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach.

Już od dziś na drogach w całej Polsce będzie więcej patroli policjantów ruchu drogowego. Będą oni widoczni na wylotówkach i trasach szybkiego ruchu, miejscach newralgicznych i tych, w których może dochodzić do łamania przepisów. Niektórzy z nas, z różnych powodów, będą musieli wyjechać na święta. Pamiętajmy, że mniejszy ruch na drogach nie gwarantuje bezpieczeństwa. Dlatego też funkcjonariusze będą kontrolowali prędkość kierowców, gdyż ciągle jest to jedna z wiodących przyczyn większości wypadków na naszych drogach.

W te święta, tak jak i w latach ubiegłych, nie będzie żadnego pobłażania dla tych, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Widząc wzrastające statystyki zatrzymań kierujących pod wpływem alkoholu szczecineccy mundurowi postanowili przypomnieć o możliwości bezpłatnego zbadania się w Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku lub wykorzystać jednorazowe alkotesty, które rozdawali dziś policjanci na ulicach Szczecinka.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Tegoroczne Święta Wielkiej Nocy to czas kolejnej próby. Pamiętajmy o obowiązujących obostrzeniach i spędźmy je w miejscu zamieszkania w gronie domowników – zróbmy wszystko, aby minęły one w spokojnej atmosferze nie tylko przy stole, ale także na drodze.

********

Zniszczył 5 samochodów - został zatrzymany

Policjanci ze szczecineckiej "patrolówki" zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o zniszczenie 5 samochodów. Łączna kwota strat oszacowana przez właścicieli to prawie 9 tysięcy złotych. Za zniszczenie mienia mieszkańcowi powiatu białogardzkiego grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę nad ranem dyżurny szczecineckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Kopernika młody mężczyzna kopie w zaparkowane pojazdy. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. Dzięki pozyskanym informacją od świadków policjanci ustalili rysopis mężczyzny oraz kierunek i miejsce, gdzie świadkowie po raz ostatni widzieli mężczyznę. Już po kilkunastu minutach, mundurowi zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podejrzanego. 22-latek został zatrzymany. Jak ustalili śledczy, podejrzany może odpowiadać za zniszczenie 5 samochodów. Wartość start oszacowana przez właścicieli, to prawie 9 tysięcy złotych. Podczas czynności policjanci zabezpieczyli przy mężczyźnie narkotyki, a policyjny narkotester wykazał, że w chwili popełnienia przestępstwa znajdował się on pod działaniem marihuany.

Zatrzymany mieszkaniec powiatu białogardzkiego najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy zarzuty zniszczenia mienia oraz posiadania narkotyków. Za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Szczecinecka Policja