Absolutorium dla Burmistrza Daniela Raka

Miasto z Wizją / 18.06.2021 / Komentarze
Rada Miasta zdecydowała - wcześniej wotum zaufania i pozytywne skwitowanie budżetu 2020

Na dzisiejszej (czwartek 17.06) sesji Rady Miasta, radni zdecydowali o udzieleniu absolutorium Burmistrzowi Danielowi Rakowi z tytułu wykonania ubiegłorocznego budżetu miasta. Wcześniej Regionalna Izba Obrachunkowa w Szczecinie oraz Komisja Rewizyjna Rady Miasta wydały pozytywne opinie w tym zakresie.

Ze sprawozdania z wykonania budżetu w 2020 r. możemy się m.in. dowiedzieć, że dochody miasta wykonano w kwocie ponad 195 mln zł, co stanowi 103,2 proc. planu. Z kolei wydatki zrealizowano na poziomie prawie 200 mln zł, co stanowi 96,6 proc. planu.

Na podstawie powyższych danych Komisja Rewizyjna Rady Miasta pozytywnie zaopiniowała sprawozdania: finansowe i z wykonania budżetu za 2020 r. oraz postanowiła wystąpić do Rady Miasta z wnioskiem o udzielenie burmistrzowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu przy 4 głosach "za".

Przed dyskusją na powyższy temat Burmistrz Daniel Rak przedstawił radnym Raport o stanie Miasta Szczecinek za 2020 rok. Poinformował też radnych i mieszkańców o najważniejszych aspektach działalności samorządu w tym zakresie.

Na sesji absolutoryjnej (wotum zaufania dla burmistrza) 13 radnych głosowało „za”, a 7 wstrzymało się od głosu.

Z kolei w głosowaniu dot. zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2020 rok i sprawozdania z wykonania budżetu za 2020 rok (16 "za", 4 wstrzymujących się) oraz udzielenia Burmistrzowi Danielowi Rakowi absolutorium 13 „za”, 7 wstrzymujących się.