Afromental gwiazdą tegorocznego Art Pikniku!

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 05.03.2018 / Komentarze
Artyści zagrają dla nas 20 lipca. Dzień później wystąpi Wojciech Karolak Trio

Właściwie już powoli tradycją staje się to, że podczas każdej kolejnej edycji Art Pikniku na szczecineckiej scenie mamy okazję zobaczyć – i oczywiście posłuchać – wybraną gwiazdę muzyki jazzowej. Nie inaczej będzie również podczas tegorocznej, szóstej już edycji tej imprezy. Po koncercie m.in. Michała Urbaniaka czy Leszka Możdżera, przyszedł czas na kolejnego artystę tego gatunku. Jak już informowaliśmy  Również tym razem odwiedzi nas kolejna sława jeśli chodzi o jazz. Będzie to Trio Wojciecha Karolaka, które zagra przed publicznością 21 lipca.

Niejako tradycją od kilku lat jest także to, że podczas każdej z edycji gościmy nie jedną, ale dwie gwiazdy Art Pikniku. Tak będzie również i tym razem. Jak się dowiedzieliśmy, podczas tegorocznej edycji tego znajdującego coraz większą rzeszę zwolenników wydarzenia, przed publicznością wystąpi grupa Afromental! Artyści zagrają dla nas 20 lipca.

Grupa Afromental bez wątpienia może pochwalić się sporym scenicznym dorobkiem. Ponad dziesięć tal temu, w październiku 2007 roku ukazał się ich debiutancki album „The Breakthru”. Rok później wziął udział w eliminacjach do Eurowizji, a w kolejnym – muzyków mogliśmy oglądać m.in. popularnym wówczas serialu „39 i pół”.  Stworzyli także utwory na potrzeby filmu „Kochaj i tańcz”. Na swoim koncie mają także liczne nagrody m.in. Superjedynkę dla najlepszego zespołu roku, Wow! Music Award czy tytuł „Artysty bez granic”. Zdobył także szereg tytułów przyznanych m.in. przez VIVA Comet Awards oraz Eska Music Awards. MTV EMA również okrzyknęła ich najlepszym polskim wykonawcą. Dorobili się również złotej płyty i wielu wiernych fanów, którzy cały czas śledzą ich karierę. Teraz artystów będziemy mieli okazję zobaczyć w naszym mieście.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcie/wideo: Afromental Official