Amatorzy kawy i mleka za kratkami

Miasto z Wizją / 29.01.2017 / Komentarze
Ograbili sklepy w Szczecinku i Białym Borze

104 opakowania różnego rodzaju kaw, 26 opakowań modyfikowanego mleka i artykuły kosmetyczne o wartości 2635 zł to tylko część ustalonych rzeczy pochodzących z kradzieży, które odzyskali policjanci ze Szczecinka.

W piątek (27.01) oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji został powiadomiony o kradzieży kilkunastu opakowań kaw znanych marek na terenie jednego z dyskontów w Szczecinku - mówi mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowy szczecineckiej policji.

- Natychmiastowa reakcja policjantów pozwoliła na ustalenie rysopisu trzech młodych mężczyzn i pojazdu, którym się poruszali na warszawskich tablicach rejestracyjnych. Informacja przekazana wszystkim patrolom policji przyniosła pozytywny skutek.

Podczas pomiaru prędkości na terenie miasta policjanci rozpoznali przejeżdżający pojazd Opel Vectra. Mundurowi po krótkim pościgu zatrzymali do kontroli samochód, w którym znajdowało się trzech młodych mężczyzn. W bagażniku policjanci ujawnili kilkaset przedmiotów pochodzących z przestępstwa. W sumie zabezpieczono 216 opakowań kaw, 26 opakowań mleka modyfikowanego i 2 szt. odplamiacza w proszku.

Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. Zatrzymani sprawcy w wieku od 21 do 24 lat, to mieszkańcy Warszawy, którzy dokonywali zaplanowanych kradzieży w różnych miejscach.

- W wyniku dalszych czynności udało ustalić się straty w dwóch dyskontach na terenie Szczecinka, które odwiedzili mężczyźni i w jednym na terenie Białego Boru. Śledczy ustalają kolejne miejsca, które "odwiedzili" "pasjonaci kawy" z Warszawy - dodaje A, Matys.

- Całej trójce przedstawiono zarzut kradzieży, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że mężczyźni usłyszą kolejne zarzuty.