Amerykańskie wojska wjechały do Szczecinka

• Tv
Miasto z Wizją / 02.12.2020 / Komentarze
Czołgi M1 Abrams podążały na Litwę w ramach operacji Atlantic Resolve

Miłośnicy pociągów od długiego już czasu śledzą składy pojawiające się w naszej okolicy, polując na te rzadziej spotykane w tych stronach i często uwieczniając swoje „znaleziska” na zdjęciach lub filmach, którymi później chętnie dzielą się w sieci. Na torach naszego powiatu czasami można spotkać naprawdę ciekawe egzemplarze, przejeżdżające tędy wyjątkowo rzadko i tylko okazjonalnie.

Jeden z nich w ostatnim czasie „upolował” pan Paweł, który już od kilku lat śledzi to, co dzieje się na naszych torach, dzieląc się z innymi internautami filmikami z takich „spotkań”. Jego poczynania można śledzić w serwisie YouTube TUTAJ.

Na jego kanale właśnie pojawił się wyjątkowo ciekawy okaz. Pan Paweł uwiecznił na filmie przejazd jednego ze składów na trasie Czaplinek – Szczecinek. To ST48-071 z eszelonem US Army, spotkany na linii kolejowej 210. Co najciekawsze, składem tym transportowane były pojazdy wojsk amerykańskich, które podążały na Litwę w ramach operacji Atlantic Resolve.

Tekst: Marzena Góra