Artyści akustycznie dla mieszkańców Szczecinka

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 13.01.2021 / Komentarze
SAPiK wraz ze szczecineckimi muzykami przygotował dla nas kolejną niespodziankę

W związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemiologicznego życie towarzyskie i kulturalne właściwie całkowicie zamarło na wiele długich tygodni. Podczas tegorocznych wakacji co prawda mieliśmy okazję wybrać się na kilka koncertów organizowanych w naszym mieście. Jednak teraz, w związku z drugą falą pandemii, wciąż jeszcze przyjdzie nam trochę poczekać na moment, w którym będziemy mogli powrócić do normalności i m.in. brać udział w rozmaitych koncertach i innych wydarzeniach.

Wielu artystów i instytucji zajmujących szeroko rozumianą kulturą kolejny raz przeniosło chwilowo swoją działalność do sieci. To właśnie w internecie dzielą się oni z odbiorcami efektami swojej pracy. Online organizowane są także różnego rodzaju przedsięwzięcia. Rządowe obostrzenia nie ominęły także Szczecinka. Kilka cyklicznych imprez, które co roku odbywały się wiosną oraz wczesnym latem musiało zostać odwołanych. Wiadomo także, że również te zaplanowane na jesień wydarzenia nie mogą się odbyć.

Jednak aby nieco uprzyjemnić nam ten czas i w dalszym ciągu zapewnić dostęp do twórczości lokalnych artystów Samorządowa Agencja Promocji i Kultury przygotowała dla mieszkańców kolejną  muzyczną niespodziankę. To następny z serii koncertów "unplugged" - czyli w formie akustycznej, w trakcie których zagrają dla nas właśnie szczecineccy artyści.

Tym razem dla mieszkańców wystąpiła grup artystów - Ewa Budnicka (wokal), Michalina Ruckemann-Hepner (wokal), Maja Wysoczańska (wokal), Anna Mendonca (piano), Adam Szmurło (saksofon), Sebastian Wojgienica (gitara), Łukasz Szczerbiński (bas) oraz Tomasz Hepner (instrumenty perkusyjne). /zr/