Awantura pod sklepem i amator marihuany

Miasto z Wizją / 01.11.2016 / Komentarze
Tydzień szczecineckiej policji

W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego. Jak powiedziała "Miastu z Wizją" rzecznik prasowy szczecineckiej policji mł. asp. Anna Matys, w Szczecinku patrol ruchu drogowego skontrolował kierującego Volkswagenem Golfem. 36-letni mężczyzna, mieszkaniec Szczecinka, dmuchnął w alkomat 1,5 promila alkoholu.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 24-letniego mieszkańca Szczecinka. Mężczyzna posiadał przy sobie marihuanę. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły piątek (28.10) około godz. 12 policjanci podjęli interwencję w okolicy sklepu spożywczego na Świątkach.

- Grupa młodych ludzi stojących pod sklepem zaczęła lżyć policjantów - mówi A. Matys. - Funkcjonariusze zatrzymali najbardziej agresywnego z nich. Inni pospieszyli mu "z pomocą", ubliżając funkcjonariuszom. Do radiowozu trafił kolejny z młodzieńców stojących pod sklepem. Ubliżał on policjantom i szarpał za mundur. Został przewieziony do komendy i zatrzymany w areszcie. Miał około 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy publicznych w czasie wykonywania przez nich obowiązków służbowych. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat. Pierwszy z zatrzymanych został ukarany mandatem.

W poniedziałek (31.10) w ramach akcji "ZNICZ 2016" policjanci przeprowadzili akcję "Trzeźwy poranek".

- Kontrola kierowców miała miejsce na ul. Ordona i trwała od godz. 6.30 do godz. 8 - mówi A. Matys.

- Policjanci skontrolowali 333 kierujących. Wyniki były bardzo budujące, zatrzymano tylko kobietę, która prowadziła pojazd po użyciu alkoholu, czyli miała w wydychanym powietrzu mniej niż 0,25 promila. Pozostali skontrolowani byli trzeźwi.