Bądź widoczny na drodze, noś odblaski

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 15.10.2021 / Komentarze
Pamiętajmy, jak ważne jest ich używanie zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym

Funkcjonariusze szczecineckiej Straży Miejskiej przez cały rok spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami – podopiecznymi przedszkoli oraz z uczniami szkół podstawowych, aby zwrócić ich uwagę na wyjątkowo istotną kwestię, jaką jest posiadanie przy sobie elementów odblaskowych.

Wielokrotnie też naszych strażników można było spotkać na ulicach Szczecinka, gdzie cyklicznie organizowali akcje rozdawania odblasków nie tylko najmłodszym, ale też i tym nieco starszym przechodniom przypominając, jak ważne jest ich używanie zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.  

Odblaski te, które zapewniają nam widoczność na drodze, mogą niejednokrotnie uratować nam życie. Dlatego też tak ważne jest, aby wyrobić nawyk ich noszenia już od najwcześniejszych lat, dzięki czemu w przyszłości dla dzieci zadbanie o posiadanie takich elementów stanie się czymś naturalnym. Jednak w okresie jesienno-zimowym, kiedy za oknami znacznie szybciej zapada zmrok a warunki atmosferyczne dodatkowo utrudniają kierowcom widoczność, posiadanie przy sobie odblasków jest wyjątkowo ważne.

Strażnicy Miejscy starają się regularnie przypominać dzieciom – a także tym nieco starszym mieszkańcom – jak ważne jest zadbanie o swoje bezpieczeństwo. Dlatego też co roku organizują akcję przebiegającą pod hasłem „Z odblaskiem bezpieczniej”. Niestety z powodu zagrożenia wywołanego przez Covid-19, w minionym roku gala nie mogła zostać zorganizowana. Podobnie jest także tej jesieni.

Dlatego też wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej za pośrednictwem naszego portalu przypominamy, jak ważne jest pamiętanie o bezpieczeństwie i noszenie odblasków. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie nasi Czytelnicy znajdą w materiale wideo powyżej. Zachęcamy do jego obejrzenia.

Tekst: Marzena Góra