Bajkowy pomost stanie przy zamku

Miasto z Wizją / 16.11.2016 / Komentarze
Burmistrz: Ta inwestycja ucieszy wielu mieszkańców Szczecinka

W 2017 roku miasto rozpocznie budowę pomostu na jeziorze Trzesiecko przy Zamku Książąt Pomorskich. Projekt nawodnej, piętrowej budowli jest wprost bajkowy.

- Wiem, że ta inwestycja ucieszy wielu mieszkańców Szczecinka - przekonuje w rozmowie z "Miastem z Wizją" burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

- Jest to pomost bardzo pięknie zaprojektowany, dwupoziomowy. Takiego nie ma na całym Pojezierzu. Budowa zakończy się w roku 2018. Z tą budową wiążemy też decyzję o rozmontowaniu pomostu na przedłużeniu ul. Witolda Pileckiego. Zrobimy z niego dwa pomosty pływające, które zakotwiczymy na stałe w Trzesiece i na Świątkach.

Do budowy zamkowego pomostu tuż przy wypływie z jeziora rzeczki Niezdobnej ratusz zaczął się przymierzać już jesienią 2014 roku. Rok później zamierzano wykonać projekt, a w tym roku zbudować pomost. Niestety, wciąż coś stawało na przeszkodzie. Główny powód to brak środków finansowych.

Pieniądze znalazły się w przyszłorocznym budżecie. Po zakończeniu wznoszenia budowli, dwupiętrowy i oświetlony pomost będzie pełnił rolę "startowego" przystanku dla statków szczecineckiej białej floty.

Nowy pomost powinien przynieść też inne korzyści. Połączenie początkowego przystanku statków z obsługą gastronomiczną funkcjonującą w zamku stanowić będzie z pewnością dodatkową atrakcję turystyczną. Obecnie przy tzw. „zielonym mostku” nie mamy możliwości, oczekując na "Księżną Jadwigę" lub "Bayern", wypicia choćby kawy.

Projekt: Urząd Miasta