Basen jak z bajki - na miarę XXI wieku

Miasto z Wizją / 09.04.2020 / Komentarze
Burmistrz Daniel Rak: Mam nadzieję, że mieszkańcy będą sprzyjali tej inwestycji

- Rodzi się koncepcja rozbudowy obiektu basenowego przy ul. Szczecińskiej - mówi "Miastu z Wizją" D. Rak. - Chcemy, by kompleks miał drugą nieckę basenową, sześciotorową o długości 25 metrów oraz dodatkową część rekreacyjną. To duża inwestycja, obecnie szacujemy koszty. Miejmy nadzieję, że epidemia wirusa nie spowoduje kryzysu finansowego i znajdziemy pieniądze na realizację tego pomysłu. Obecny kompleks basenów nieco się już postarzał (został zbudowany na początku lat 2000) i po prostu robi się za ciasny, nie wszyscy chętni mogą z niego jednocześnie korzystać.

Jak ujawnił nam burmistrz, nie znamy jeszcze daty rozpoczęcia inwestycji.

- Jak wspomniałem, jesteśmy w fazie koncepcji. Później przyjdzie czas na projekt i szukanie finansowania inwestycji. Liczę tu na środki pochodzące z ministerstwa sportu bądź Regionalnego Program Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Przypomnijmy, że w czasie kampanii wyborczej w 2018 rok burmistrz Daniel Rak obiecał mieszkańcom Szczecinka rozbudowę kompleksu basenowego przy ul. Szczecińskiej. Teraz przyszedł czas na spełnienie tej obietnicy.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto/grafika: Daniel Rak