Biedronka i Lidl wydłużają godziny otwarcia sklepów

Miasto z Wizją / 03.04.2020 / Komentarze
W tygodniu przed świętami Wielkanocnymi - czynne przez całą dobę

Sieci zadbały o to, by klienci mieli szansę zakupu żywności, nawet przy nowych niższych limitach osób w placówkach handlowych. Biedronka i Lidl wydłużają godziny otwarcia swoich sklepów. To reakcja na zmiany ogłoszone przez polski rząd w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Od 2 kwietnia 2020 roku sklepy sieci Biedronka będą czynne w godz. 6.00-24.00. W dniach 7-10 kwietnia, czyli w tygodniu przedświątecznym, placówki sieci będą czynne całą dobę. Wszystkie sklepy sieci Lidl w Polsce będą otwarte co najmniej od godziny 6.00 do 24.00 – część sklepów w większych miastach będzie otwarta całodobowo.

W przypadku sklepów sieci Biedronka, w których ze względów operacyjnych godziny otwarć będą inne, ich klienci zostaną o tym poinformowani. Stosowane informacje mają być także dostępne bezpośrednio w placówkach

Sieci handlowe wprowadzają zmiany, by klienci mieli szansę zakupu żywności, nawet przy nowych niższych limitach osób w placówkach handlowych.

Naszym zobowiązaniem wobec polskich klientów jest to, by umożliwić im zakup produktów spożywczych, nawet w tych szczególnych okolicznościach. Jednocześnie jesteśmy świadomi celów i znaczenia nowych regulacji i robimy wszystko co konieczne, by Biedronka była miejscem bezpiecznym dla klientów i pracowników. Dlatego uwzględniając nowe zarządzenia, wydłużamy godziny pracy sklepów, by móc obsłużyć wszystkich klientów, zapewniając jednocześnie większe bezpieczeństwo i komfort – powiedział Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka.

Tekst (opracowanie) i foto: Sławomir Włodarczyk

Źródło: Onet