Bieg Osińskiego w tym roku także ze zmienioną trasą

Miasto z Wizją / 05.01.2017 / Komentarze
Sprawdź, jak będzie wyglądała zmodyfikowana trasa biegu

23 kwietnia w Szczecinku kolejny raz odbędzie się największa w regionie sportowa impreza. Mowa oczywiście o XXXIV edycji Biegu Ulicznego Memoriał Winanda Osińskiego. Tegoroczna odsłona tego wydarzenia – podobnie jak ubiegłoroczna - będzie nieco różniła się od tych wcześniejszych. To za sprawą m.in. zmiany trasy, którą od lat biegli zawodnicy, pokonując dystans od startu zlokalizowanej przy ul. Piłsudskiego do mety ustawionej na Stadionie Miejskim im. Czesława Kazimierza Lisa.

- Trasa biegu będzie przebiegała tak samo, jak podczas poprzedniej edycji – mówi nam Maciej Makselon, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji. – W minionym roku zmiana trasy podyktowana była remontem placu Wolności. Teraz remont ten co prawda dobiegł już końca, ale za to ruszy przebudowa ul. W. Bartoszewskiego, co również wyklucza możliwość poprowadzenia trasy miejskim deptakiem.

Przypomnijmy, jak wygląda nowa, zmieniona trasa biegu. Po sygnale startowym biegacze skierują się na ul. 28 lutego, a następnie na ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tu będzie na nich czekała pierwsza zmiana. Zamiast – jak to było w ubiegłym roku – skierować się na miejski deptak, będą musieli nieco wcześniej odbić w lewo, w ul. Powstańców Wielkopolskich. Później zawodnicy przemieszczać się będą ul. Ordona, aby zrobić okrążenie, które zamyka ul. Jasna. Następnie biegacze skierują się ponownie na ul. Ordona, później pokonają całą nadjeziorną ul. Mickiewicza i zakończą bieg na miejskim stadionie. Tym samym zawodnicy ominą nasz szczecinecki deptak, gdzie już wkrótce rozpoczną się kolejne prace remontowe.

Dodajmy, że cała trasa o długości 10 km, posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Podobnie jak w minionym roku, tak i tym razem będzie ona oznakowana co kilometr znakami pionowymi i poziomymi. Z kolei co 4 km będą znajdowały się punkty odświeżania, zaopatrzone w wodę pitną.

Każdy, kto chciałby spróbować swoich sił pokonując liczącą 10 km trasę, może dokonać rejestracji odwiedzając stronę http://www.bieg.szczecinek.pl/rejestracja.html.

Tekst: Marzena Góra
Grafika: Paweł Adamowski