Biskup Dajczak poświęcił hospicjum

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 11.02.2018 / Komentarze
Niedzielne uroczystości w Parafii pw. św. Franciszka z Asyżu

Dziś (niedziela 11.02) w Światowy Dzień Chorego (święto ustanowił w 1992 roku Papież Jan Paweł II. To czas, w którym szczególną opieką i pamięcią otacza się osoby chore i starsze) Biskup Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej ks. Edward Dajczak poświęcił szczecineckie hospicjum. Uroczystość poprzedziła msza święta w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu.

W uroczystości wzięło udział wielu zacnych gości. Jednak najważniejsi byli ci, dzięki którym hospicjum powstało, czyli mieszkańcy Szczecinka i okolicznych miejscowości. Rolę gospodarza uroczystości pełnił proboszcz parafii pw. św. Krzysztofa z Asyżu ks. Marek Kowalewski.

Hospicjum przy ul. Bukowej jest już praktycznie gotowe na przyjęcie pierwszych podopiecznych. Trzeba jednak dopełnić jeszcze kilka formalności, m.in. uzyskać kontrakt z Narodowego Funduszu Zdrowia oraz skompletować personel medyczny.

Jak wygląda szczecineckie hospicjum "od kuchni"? O tym w artykule:

https://miastozwizja.pl/hospicjum-czeka-na-pierwszego-pacjenta

To nie koniec dzisiejszych uroczystości w Szczecinku. Biskup Edward Dajczak przebywał też w szczecineckim szpitalu, gdzie poświęcił odnowioną kaplicę pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk