Bojerowe Mistrzostwa Świata i Europy w Szczecinku!

Miasto z Wizją / 23.02.2018 / Komentarze
Bojerowcy ścigać się będą na jeziorze Wielimie

To super wiadomość dla szczecineckich hotelarzy i restauratorów. Mimo, tzw. "martwego sezonu" z pewnością przez najbliższy tydzień nie będą narzekać na brak gości.

Wszystko za sprawą Bojerowych Mistrzostw Świata i Europy w klasie DN. "Lodowe" regaty rozgrywane będą na zamarzniętej tafli jeziora Wielimie. Start w poniedziałek 26 lutego,. Zakończenie Mistrzostw w sobotę 3 marca.

- W mistrzostwach weźmie udział około 160 bojerowców z kilkunastu państw Europy i świata, m.in. z: USA, Estonii, Łotwy, Polski, Węgier, Niemiec i Austrii - mówi "Miastu z Wizją" Maciej Brosz, wicekomandor Floty Europejskiej IDNIYRA. - Licząc z osobami z obsługi mistrzostw w Szczecinku i okolicy stanie w weekend około 200 osób. Na Wielimiu żeglować będzie cała światowa czołówka bojerowców na czele z broniącym tytułu Mistrza Świata Karolem Jabłońskim.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: bojery pl