Briefing prasowy Renaty Rak na osiedlu Zachód

• Tv
Miasto z Wizją / 12.01.2016 / Komentarze
Kandydatka „Łączy nas Miasto" zaprezentowała się mediom

Dziś (wtorek 12 stycznia) po południu Renata Rak, kandydatka Komitetu Wyborczego Wyborców „Łączy nas Miasto" w wyborach uzupełniających do Rady Miasta (głosowanie w niedzielę 31 stycznia br.) spotkała się z dziennikarzami szczecineckich mediów.

Briefing prasowy miał miejsce przy ul. Połczyńskiej. To właśnie mieszkańcy tej części „Zachodu" w ostatnią niedzielę stycznia będą wybierać swojego przedstawiciela do szczecineckiego parlamentu.

Briefing poprowadził pełnomocnik KWW „Łączy nas Miasto" Robert Robak. Pani Renata przedstawiła się dziennikarzom i opowiedziała, dlaczego zdecydowała się walczyć o mandat radnej.

- W wyborach samorządowych startuję po raz drugi - mówiła m.in. R. Rak. - Jesienią 2014 roku otrzymałam duże poparcie mieszkańców. I to właśnie wyborcy zmotywowali mnie do ponownego kandydowania. (…) Okręg Wyborczy nr 2 jest mi szczególnie bliski. W Radzie Osiedla Trzesieka pełnię funkcję wiceprzewodniczącej. Doskonale znam też osiedle Zachód. Tu spędziłam swoje dzieciństwo, tu się wychowałam i dorastałam. Kilkanaście lat mieszkałam przy ulicy Połczyńskiej. Do dziś mieszkają tutaj moi rodzice.

Renata Rak zapewniła również, że zna problemy mieszkańców osiedli Zachód, Generalskie i Trzesieka. Podkreśliła także, że - jej zdaniem - niezbędna jest dobra współpraca, zarówno rad osiedli, jak i Szczecineckiej Spółdzielni Mieszkaniowej z Radą Miasta.

- Taka dobra współpraca gwarantuje inwestycje miasta na naszych osiedlach. Te inwestycje są nam bardzo potrzebne - podkreśliła pani Renata. - Jednym z naszych priorytetów jest przebudowa boiska sportowego przy ulicy Połczyńskiej 4. Także rozwijanie infrastruktury sportowej, głównie dla dzieci. Będziemy dążyć również do tego, by wszystkie śmietniki „zamieniły" się w tak pożądane przez mieszkańców półpodziemne gniazda na odpady. Jestem też za poprawą bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Takie zadanie realizowane byłoby m.in. poprzez montaż i usytuowanie dodatkowych kamer i włączenie ich do systemu monitoringu miejskiego.

Kandydatka „Łączy nas Miasto" zapewniła, że chciałaby reprezentować mieszkańców w Radzie Miasta i wspólnie z nimi rozwiązywać ich problemy. Opowiedziała również o sobie.

- Aktywnie uprawiam sport, propaguję zdrowe odżywianie się - mówiła R. Rak. - Zapraszam mieszkańców do urn wyborczych.

Głos zabrali również mieszkańcy Zachodu i Trzesieki, m.in. szefowie Rad Osiedli Jakub Aniołowski (Trzesieka) i Piotr Przybyłka (Zachód). Briefing z olbrzymia dozą wdzięku „podsumowała" koleżanka pani Renaty, mieszkanka ulicy Połczyńskiej.

- Renię znam od lat, bardzo ją popieram. Bardzo dobrze gotuje i piecze bardzo dobre ciasta - ujawniła ładna blondynka.

Tekst: Sławomir Włodarczyk
Zdjęcia: Paweł Adamowski