Budowa łącznika pomiędzy ul. Kołobrzeską i Polną

Miasto z Wizją / 11.02.2021 / Komentarze
Inwestycja powinna zostać zrealizowana wraz z końcem kwietnia

W lipcu minionego roku rozpoczęła się kolejna drogowa inwestycja w Szczecinku. Chodzi o budowę łącznika - nowej ulicy łączącej Kołobrzeską i Polną. Nowy trakt miejski z pięcioramiennym rondem w ciągu ulicy Kołobrzeskiej pobiegnie pomiędzy kościołem a osiedlem domków socjalnych. Ta część inwestycji jest już na ukończeniu. Wkrótce wykonawca rozpocznie budowę ronda.

- Łącznik już jest prawie zrobiony, natomiast cały czas problemy ma wykonawca, ponieważ on został zobowiązany w swojej ofercie do zrealizowania organizacji ruchu w obrębie swojej budowy – mówi burmistrz Daniel Rak. - Niemniej jednak są obiektywne przesłanki też związane z różnego rodzaju obsunięciami dostawy materiałów, ale także z ilością chorób, które się przytrafiły wykonawcy. Mieliśmy tę inwestycję pierwotnie zakończyć z końcem ubiegłego roku. Został podpisany stosowny aneks. Podejmowane były również uchwały dotyczące przesunięć budżetowych.

- Obecnie trwają prace związane z projektem organizacji ruchu. Oznacza to, że musimy mieć prawidłowo oznakowane drogi i wyznaczone objazdy w momencie, kiedy wykonawca wejdzie i rozpocznie prace na drodze wojewódzkiej nr 172, czyli na tej głównej drodze – ul. Kołobrzeskiej.

- Na skrzyżowaniu z wjazdem na osiedle ma powstać duże rondo, które ma uporządkować ruch i zwiększyć bezpieczeństwo. Mam nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu prace związane z organizacją ruchu zostaną zrealizowane. A później przyjdzie już czas na prace stricte budowlane, które już nie powinny piętrzyć żadnych problemów. Koniec inwestycji jest przewidziany na koniec kwietnia – dodaje burmistrz.

Koszt inwestycji to 1,89 mln zł brutto. /zr/