Budowa śmietników za unijne pieniądze

Miasto z Wizją / 19.05.2020 / Komentarze
Gniazda na odpady zostaną "wzbogacone" o nowe pojemniki BIO

O tym, że Szczecinek jest prekursorem budowy półpodziemnych zbiorników na odpady komunalne na Pomorzu Zachodnim, pisaliśmy wielokrotnie. W Szczecinku powstało już ponad sto gniazd. Już istniejące zostaną jeszcze w tym roku wzbogacone o kolejny zbiornik przeznaczony na odpady BIO. Powstanie też nowe w pełni ukompletowane gniazdo.

Miasto ogłosiło już przetarg na "śmieciową" inwestycję. Przedsięwzięcie noszące nazwę: "Budowa punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych na terenie miasta" jest realizowane w ramach przedsięwzięcia: "Budowa Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty uzyskał dofinansowanie ze środków zewnętrznych z

Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020".

Przedmiotem zamówienia w formule "zaprojektuj i wykonaj" są roboty budowlane polegające na wykonaniu rozbudowy 59 szt. półpodziemnych

„gniazd” do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, poprzez wyposażenie ich w dodatkowe pojemniki półpodziemne na odpady ulegające biodegradacji, o pojemności 1,5 m3 w ilości 56 szt. i pojemniki półpodziemne na odpady komunalne zmieszane o pojemności 5 m3 w ilości 7 szt. oraz budowy jednego półpodziemnego „gniazda” składającego się z zespołu 5 szt. pojemników półpodziemnych o poj. 1,5 m3, 3 m3, 5 m3 – 3 szt. wraz z zagospodarowaniem terenu wokół wybudowanych pojemników.

Miasto zakłada, że inwestycja zostanie sfinalizowana do 30 listopada br.