Budżet Szczecinka na 2020 rok - znamy założenia

Miasto z Wizją / 19.11.2019 / Komentarze
Budowa łącznika ul. Kołobrzeska - Polna, przebudowa ul. Wodociągowej, kina oraz wiele innych inwestycji. Dochody miasta blisko 190 mln zł

O tym, że przyszłoroczny budżet miasta będzie trudny, pisaliśmy kilkakrotnie. Trudny choćby ze względu na ubytki w dochodach samorządów, również Szczecinka spowodowanych niektórymi działaniami rządu.

Wiemy już, że planowane dochody miasta na 2020 rok zamkną się kwotą blisko 190 mln zł. Z kolei wydatki przekroczą 203 mln zł. Deficyt w kwocie około 15 mln zł zostanie pokryty środkami pochodzącymi z wolnych środków w wys. blisko 2,8 mln zł oraz kredytem w wys. 12,5 mln zł.

Znamy też inwestycje, które będą realizowane w przyszłym roku. Oprócz inwestycji tzw. przechodzących, jak przebudowa ciągu komunikacyjnego ulic: Dworcowa - Kolejowa - Wiśniowa, budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1czy też budowy ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 172 (mała obwodnica Szczecinka), miasto planuje też m.in. budowę nowej drogi łączącej ul. Kołobrzeską z ul. Polną, przebudowę ul. Wodociągowej i ul wewnętrznej (ul. Ordona - ul. Boh. Warszawy).

To nie wszystko. Będzie też m.in. rozbudowa oświetlenia, modernizacja budynku przedszkola publicznego, doświetlenie przejść dla pieszych, budowa kolejnych punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, budowa sygnalizacji świetlnej przy ul. Armii Krajowej czy też rozbudowa systemu monitoringu miejskiego.

Miasto planuje też przebudowę kina Wolność oraz modernizację pomostu przy wyciągu do nart wodnych.

Na inwestycje w 2020 roku ratusz planuje wydać ponad 20 mln zł.