Budżet Szczecinka - rekompensata za bilety

Miasto z Wizją / 26.09.2019 / Komentarze
Rada Miasta urealniła wydatki na inwestycje

Na dzisiejszej (26.09) sesji Rady Miasta radni zdecydowali m.in. o zmianach w tegorocznym budżecie miasta.

W projekcie uchwały zapisano po stronie wydatków - 177,4 mln zł, a po stronie dochodów - 163,3 mln zł. Deficyt budżetu w kwocie nieco ponad 14 mln zł zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z wolnych środków - 1,027 mln zł oraz zaciągniętym kredytem w wys. 13 mln zł.

Za podjęciem uchwały było 10 radnych, 5 wstrzymało sie od głosu.

Szczegóły zmian w budżecie? Zmniejszono dochody budżetu miasta - o kwotę 457 tys. zł - planowane wpływy z dofinansowania do zadania inwestycyjne pn. „Budowa punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych”.

Miasto zwiększy też o kwotę 66 tys. zł dochody uzyskane z imprezy sportowej pn. „36 Bieg Uliczny Memoriał Winanda Osińskiego”. Z kolei Komunikacja Miejska otrzyma w tym roku z kasy miasta 900 tys. zł. To rekompensata za utracone wpływy ze sprzedaży biletów za okres wrzesień-grudzień br.

Miasto zwiększy też o kwotę 47 tys. zł wydatki na zadanie inwestycyjne: Przebudowa budynku produkcyjnego na mieszkalne lokale socjalne przy ul. Pilskiej 30.

200 tys. zł (w formie dotacji) otrzyma w tym roku Politechnika Koszalińska Wydział Zamiejscowy w Szczecinku. Z kolei o 60 tys. zł zwiększona zostanie kwota na realizację programu: „Rehabilitacja seniorów – mieszkańców Szczecinka”.

Miasto zrezygnowało w tym roku z realizacji dwóch zadań inwestycyjnych: Wykonanie parkingu i oświetlenia przy Sali SP7 oraz

Nagłośnienie stałe na Stadion.

Urealniło też wydatki na następujące zadania inwestycyjne: Modernizacja trybun - sektor C, Zakup kotła gazowego do ogrzewania CO - Stadion, Zakup przeszkód na Wyciąg do nart wodnych, Budowa parkingu - ulica Winniczna, Budowa punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, Regulacja gospodarki wodami deszczowymi,

Wydatki inwestycyjne Rad Osiedli, Kompleksowa głęboka modernizacja energetyczna wielorodzinnych budynków mieszkalnych, Przebudowa budynku produkcyjnego na mieszkalne lokale socjalne przy ul. Pilskiej.