Budżet Szczecinka - wyższe dochody, większe wydatki

Miasto z Wizją / 16.11.2016 / Komentarze
Będzie siłownia na osiedlu, zakupy żywności w stołówce przedszkolnej oraz "ciepłe" zadanie inwestycyjne

W czasie najbliższej (poniedziałek 21 listopada) sesji Rady Miasta, radni zdecydują m.in. o zmianach w tegorocznym budżecie miasta. Jeżeli uchwała zostanie podjęta na "tak", Szczecinek wyda w tym roku ponad 147 mln zł.

W projekcie uchwały zapisano po stronie wydatków 147 036 o72 zł a po stronie dochodów - 144 287 760 zł. Deficyt budżetowy w wys. ponad 2,7 mln zł zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z wolnych środków.

Warto dodać, że w tym roku miasto nie brało kredytów i pożyczek. Oznacza to, że Szczecinek swoje zobowiązania płaci wyłącznie z dochodów i wolnych środków budżetowych.

Szczegóły zmian budżetowych? Dochody budżetu miasta zostaną zwiększone o kwotę 25 tys. zł, z czego 15 tys. zł to planowane wpływy z odpłatności rodziców za wyżywienie w stołówce przedszkolnej.

Ponadto o 36 tys. zł zostaną zmniejszone planowane wydatki na zakup usług obejmujących wykonanie ekspertyz, analiz i opinii.

Z kolei miasto zwiększy o kwotę 25 tys. zł środki na zakup środków żywności do stołówki przedszkolnej.

Za kwotę 16,5 tys. zł zbudowana zostanie siłownia na osiedlu Zachód I. Miasto przeznaczy też kwotę 36 tys. zł na realizację nowego wieloletniego zadania inwestycyjnego pn. „Kompleksowa modernizacja energetyczna wielorodzinnych budynków mieszkalnych w mieście Szczecinek”.