Budżet Szczecinka - wyższe dochody, większe wydatki

Miasto z Wizją / 20.04.2018 / Komentarze
Więcej kasy na budowę skateparku i boisko na Zachodzie, mniej na Plac Wolności i halę sportową przy SP6

Na sesji Rady Miasta - w poniedziałek 23 kwietnia, radni zdecydują m.in. o zmianach w tegorocznym budżecie miasta. Jeżeli uchwała zostanie podjęta na "tak", Szczecinek wyda w tym roku blisko 167 mln zł.

W projekcie uchwały zapisano po stronie wydatków - 166 608 829 zł, a po stronie dochodów - 156 840 893 zł. Deficyt budżetowy w kwocie 9 767 936 zł zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z wolnych środków.

Warto dodać, że miasto już od kilku lat nie brało kredytów i pożyczek. Tak jest również w tym roku.  Oznacza to, że Szczecinek swoje zobowiązania płaci wyłącznie z dochodów i wolnych środków budżetowych.

Szczegóły zmian w budżecie? Jest konieczność zmniejszenia dochodów budżetu miasta o kwotę 272 200 zł z uwagi na nieotrzymanie planowanego dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki zadania inwestycyjnego pn. „Skatepark koło Strefy Aktywnego Wypoczynku”. Miasto zmniejszy też swoje zaangażowanie finansowe o kwotę po 100 tys. zł w inwestycjach: „Przebudowa ciągu komunikacyjnego – Plac Wolności i ulica Bartoszewskiego” oraz "Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 6".

Radni podejmą również decyzję o zwiększeniu planowanych wydatków na zadanie inwestycyjne „Skatepark koło Strefy Aktywnego Wypoczynku" - o kwotę 60 600 zł.

Ponadto w zadaniu inwestycyjnym pn. „Boisko wielofunkcyjne przy ul. Połczyńskiej” zaplanowano zwiększenie planowanych wydatków na 2019 rok o kwotę 105 000 zł .