Burmistrz: Jest duża szansa, że dworzec PKP będzie własnością miasta

Miasto z Wizją / 17.07.2020 / Komentarze
Trwają ostatnie rozmowy, decyzja za kilka dni

Czy niekończąca się opowieść pt. "PKP oddaje miastu dworzec" dobiegnie wkrótce końca? Jest na to duża szansa.

- Trwają rozmowy i wymiana korespondencji z zarządzającym obiektem dworcowym - mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Daniel Rak.

- Jeszcze dziś rozmawiałem z przedstawicielami PKP i usłyszałem, że decyzja zapadnie wciągu najbliższych kilku dni, po tym, gdy PKP zapozna się z projektem uchwały dot. zagospodarowania dworca przesłanym przez miasto. Taki projekt trafi pod obrady Rady Miasta.

Co prawda w lipcu 2017 roku Rada Miasta dała już zielone światło na przejęcie dworca od PKP, ale - jak zaznaczył burmistrz - od tego czasu zmieniły się pewne warunki przeprowadzenia tej operacji.

- W międzyczasie PKP uporządkowało stan właścicielski działek, na którym znajduje się nasz kolejowy zabytek - zaznacza burmistrz.

- Gdy wszystko zakończy się po naszej myśli, miasto będzie miało tytuł prawny do dworca i wówczas będziemy mogli skutecznie aplikować o środki zewnętrzne na remont dworca.