Burmistrz: Zapewniam Państwa, Szczecinek jest bezpieczny

Miasto z Wizją / 22.03.2020 / Komentarze
Apeluję o zachowanie spokoju i rozsądek. Dziękuję mieszkańcom, że bardzo poważnie potraktowali ostrzeżenia o wirusie

Epidemia to w tej chwili nasz największy problem - mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Daniel Rak. - Dlatego na bieżąco, wraz ze swoimi urzędnikami, podejmuję decyzje mające na celu jak najlepsze zabezpieczenie mieszkańców przed koronawirusem. O tych działaniach informuję Państwa na bieżąco. Najważniejsza informacja dla nas jest taka, że Szczecinek jest wolny od wirusa. Co prawda mieliśmy wcześniej trzy przypadki podejrzenia zarażenia się, ale badania wykluczyły chorobę.

Jak powiedział nam burmistrz, na dziś w Szczecinku kwarantanną objęte są 33 osoby, a w powiecie ponad 80.

- Nie świadczy to o tym, że te osoby są chore. Po prostu poddawane są obserwacji epidemiologicznej - wyjaśnia burmistrz.

- Bardzo apeluję o zachowanie spokoju i rozsadek. Dziękuję mieszkańcom, że bardzo poważnie potraktowali ostrzeżenia o wirusie. Jeżeli będziemy tak dalej postępować, to wydatnie ograniczymy rozprzestrzenianie się wirusa. Bądźmy nadal tak odpowiedzialni.