Burmistrz zaprasza mieszkańców na Jarmark Świąteczny

• Tv
Miasto z Wizją / 14.12.2017 / Komentarze
Jerzy Hardie-Douglas: Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie

Już w najbliższy piątek, 15 grudnia w centrum miasta rozpocznie się trzeci już Jarmark Świąteczny. Wydarzenie to, podobnie jak w minionym roku, adresowane jest do wszystkich mieszkańców i przyjezdnych gości, którzy chcą choć na chwilę wyjść z domu i wspólnie z rodziną oraz znajomymi wprawić się w wyjątkowy świąteczny nastrój. W trakcie Jarmarku na wszystkich odwiedzających czekać będzie mnóstwo atrakcji – oczywiście w bożonarodzeniowej oprawie.

- Podczas jarmarku będzie się odbywała sprzedaż przeróżnych rzeczy. Będziemy mogli tu znaleźć najróżniejsze świąteczne ozdoby, jedzenie i grzane wino. Będzie można tu także kupić choinkę i myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – mówi burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. - Ale Jarmark Świąteczny to nie tylko stragany. Będą też inne atrakcje, rozstawiona zostanie scena i w niedzielę będziemy mogli podziwiać występy dzieci ze szkół i przedszkoli. Pojawi się oczywiście także św. Mikołaj. Zapraszam serdecznie wszystkich mieszkańców do odwiedzenia tegorocznego Jarmarku Świątecznego.

Przez pierwsze dwa dni Jarmarku – w piątek oraz w sobotę - w godzinach od 10 do 18 będziemy mieli okazję odwiedzić liczne stoiska, na których lokalni i przyjezdni twórcy zaprezentują nam efekty swojej pracy. Na świątecznych kramach nie zabraknie zarówno rękodzieła, jak i smacznych potraw. Będzie to także doskonała okazja do tego, aby pomyśleć o swoim świątecznym drzewku i niepowtarzalnych dekoracjach, które ozdobią nasze choinki.

Kulminacja wydarzeń odbywających się w ramach tegorocznego Jarmarku Świątecznego czeka nas w niedzielę, 17 grudnia. Na Placu Wolności od godz. 13.00 do 17.00 trwać będą liczne występy sceniczne, które oczywiście utrzymane będą w świątecznym klimacie. Sceniczne atrakcje przeplatać się będą z licznymi konkursami, w których uczestnicy będą mieli okazję wygrać atrakcyjne nagrody, w tym m.in. żywe choinki!

Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram dnia.
O godz. 13:00 będzie miało miejsce oficjalne rozpoczęcie wspólnego kolędowania. Następnie czekają nas kolejno:
13:15 – Występ dzieci ze „Świetlicy Koniczynka”, uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz podopiecznych Stowarzyszenia ATUT
13:50 – „Wielkie Gotowanie na Ekranie”
14:15 – Życzenia świąteczne dla mieszkańców Szczecinka składane przez burmistrza miasta oraz
oraz proboszcza z parafii pw. NNMP
14:20 - Przekazanie Światełka Betlejemskiego dla mieszkańców,
14:25 Wizyta Św. Mikołaja (poczęstunek)
14:30 - Występ Dzieci z przedszkola „U cioci Gosi”, przedszkola „Tęcza”, przedszkola „Krasnoludek” oraz z przedszkola „Słoneczko”
15:10 – Występ wokalistek Studia Wokalnego SAPiK
15:20 – Występ dzieci z przedszkola „Miś”, przedszkola Nutka, przedszkola  im. Kornela Makuszyńskiego oraz z przedszkola „Kredka”
16:00 – Na scenie pojawią się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz tancerze z Klubu Tańca Towarzyskiego AIDA
16:30-17.00 – wspólne kolędowanie oraz liczne konkursy