Burmistrzowskie fanty na licytacje dla Mai

Miasto z Wizją / 30.07.2020 / Komentarze
Piknik charytatywny dla dziewczynki odbędzie się w najbliższą niedzielę

Kilka dni temu na naszych łamach pojawił się artykuł dotyczący 3-letniej Mai Dąbrowskiej, która walczy ze złośliwym nowotworem. Dziewczynka cierpi na neuroblastomę najwyższego, IV stopnia z przerzutami do szpiku kostnego. Guz został zlokalizowany w nadbrzuszu i śródbrzuszu. Od kilku tygodni zarówno w sieci, jak i w okolicznych miejscowościach trwają rozmaite akcje charytatywne. Mają one pomóc uzbierać środki finansowe na pokrycie kosztów leczenia. A te niestety są ogromne.

Również mieszkańcy Szczecinka czynnie włączyli się w pomoc dziewczynce. Kolejna taka akcja będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę, 2 sierpnia na szczecineckiej muszli koncertowej odbędzie się Piknik Charytatywny pod hasłem „Razem dla Mai”. W programie przewidziano mnóstwo atrakcji, m.in.  loteriadę z cennymi nagrodami, gry i zabawy dla dzieci, występy muzyczne m.in. Darii Adamczewskiej, występy artystyczne – KTT Aida, Zumba, Akrofitness, kowalstwo artystyczne i inne, a także stoiska ze swojskimi wyrobami, pokazy sprzętów służb mundurowych oraz ratownictwa medycznego oraz miasteczko ruchu drogowego dla dzieci.

Odbywać się będą również licytacje. Kilka przedmiotów na ten cel przekazali także władze naszego miasta. Na licytacje dla Mai przeznaczyli oni m.in. płyty Raya Wilsona, Janusza Panasewicza i Maleo Reggae Rockers - wszystkie z autografami, album z podpisem Dariusza Michalczewskiego, zegarek z pulsometrem, pióra polskie i kilka innych ciekawych przedmiotów.

Rozpoczęcie pikniku o godz. 13.00. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie dziewczynki.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Daniel Rak FB