„Buttony” wracają z kolejnym kawałkiem

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 09.10.2017 / Komentarze
Utwór powstał przy współpracy z wrocławską artystką Karoliną Baworowską z zespołu Salto

Szczecinecki zespół James Button Band w ostatnim czasie zdecydowanie nie odpoczywa. Muzycy przez ostatnie miesiące jeździli po Polsce z koncertami promującymi ich pierwszy album „Another sleepy album”, który swoją premierę miał wraz z początkiem tegorocznych wakacji. Zaledwie niespełna dwa tygodnie temu grupa podzielił się ze swoimi fanami nowym teledyskiem do utworu „Swamo”, pochodzącym właśnie z tego krążka.  Tymczasem w sieci pojawił się właśnie kolejny kawałek zespołu pt. „It's all in your head”, będący tym razem efektem współpracy z wrocławską artystką.

- Utwór ten nagraliśmy we współpracy z Karoliną Baworowską z wrocławskiego zespołu Salto - mówi nam Jakub Legan, wokalista i założyciel zespołu. – Karolina dograła partie melotronu i organów Hammonda. Nasza współpraca była możliwa dzięki temu, że wspólnie należymy do Polskiej Sceny Vintage (portal ten powstał w odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie kulturą lat 60. i 70. w Polsce i skupia artystów tworzących właśnie muzykę w stylu vintage – dop. red.)

- Jeżeli chodzi o sam utwór, to tekst do niego powstał po tym, kiedy jednej nocy miałem dość  dziwny sen, po którym obudziłem się w dreszczach, aczkolwiek wdzięczny. Przesłanie tego kawałka można zawrzeć w słowach refrenu „Wszystko jest w twojej głowie, bądź inny, bądź sobą”. To nasz podpis jeśli chodzi o rock psychodeliczny w Polsce. Jednak szerszą interpretację zostawiam słuchaczom – dodaje nasz rozmówca.

Tekst: Marzena Góra
Foto: James Button Band