Buttony wracają z nowym singlem

• Tv
Miasto z Wizją / 15.03.2021 / Komentarze
Utwór „I like that girl” pochodzi z ich najnowszego, trzeciego albumu

Fani zespołu James Button Band z pewnością będą mieli kolejny powodu do zadowolenia i… okazję do posłuchania najnowszego kawałka szczecineckich artystów. We wrześniu minionego roku swoją premierę miał ich najnowszy album zatytułowany „Desert Revelations”. Właśnie zakończyli oni prace nad teledyskiem do ich kolejnego singla ze wspomnianego albumu. Utwór nosi tytuł „I like that girl”.

- Teledysk do singla „I like that girl” to trzecia odsłona wideo promująca nasz album „Desert Revelations”. To równocześnie ostatni już singiel – mówi „Miastu z Wizją” Jakub Legan, wokalista i założyciel zespołu. - Od września, kiedy ukazał się album, mieliśmy okazję dotrzeć do wielu różnych miejsc, stacji radiowych i czasopism muzycznych. Wiele razy działo się to bez naszej ingerencji, bo album jakby żył własnym życiem. Przede wszystkim jednak cieszymy się, że dotarliśmy do słuchaczy ze Stanów Zjednoczonych. Do teledysku zaprosiliśmy 7 pięknych pań, w tym 6 Amerykanek i jedną Brazylijkę, które stały się naszymi fankami, a w dodatku podzielają naszą fascynację modą lat 60 i 70.

- Wspominaliśmy już przy okazji wcześniejszych teledysków, że staliśmy się członkami społeczności Vintage, która obejmuje co prawda osoby z całego świata, ale ogniskuje się głównie w Stanach. Stwierdziliśmy, że powstanie utwór dedykowany właśnie dziewczynom z tej społeczności. A więc opisujący wprost nasze uwielbienie dla płci przeciwnej, która w dodatku fascynuje się okresem w popkulturze, sztuce, muzyce, z którego sami czerpiemy inspiracje. Kiedy przyszedł czas na teledysk naturalnym było to, że postanowiliśmy zaprosić te kilka pań, które bardzo cenimy za ich działalność w promocji mody vintage. A było to tym łatwiejsze, że każda z nich ma nasz album i zna większość utworów bardzo dobrze. Dlatego bardzo ucieszyło nas, że chcą być częścią naszego teledysk. Jesteśmy im szalenie wdzięczni za poświęcenie czasu i zaangażowanie się .

- Ten teledysk pokazuje też nasze podejście do tego, co robimy, czyli inspirujemy się poprzednimi dekadami i ich rozwiązaniami, ale łączymy je z nowoczesnymi środkami przekazu. W dobie koronavirusa powstał teledysk, który składa się z nadesłanych nam przez dziewczyny plików video, które połączyliśmy z naszymi ujęciami. Powstał ciekawy obraz pokazujący modę, piękno, muzykę i klimat lat 60' i 70', osadzony w naszych czasach. I to w kontekście międzynarodowym, co nas szczególnie cieszy. Mamy nadzieje, że również w Szczecinku są osoby, które fascynują się taką modą. To utwór dla nich.

Artyści mają także plany na najbliższe miesiące. Wkrótce rozpoczną oni także pracę nad kolejnym krążkiem. - Mamy nadzieję, że wrócimy z koncertami jak tylko będzie to możliwe. Dostaliśmy też kilka interesujących propozycji wydawniczych co do przyszłego materiału, nad którym powoli zaczynamy pracować. Ale póki co nie powiemy nic więcej – dodaje nasz rozmówca.

Warto śledzić na bieżąco fanpage zespołu James Button Band. /zr/