Był duży sklep, będzie dom?

Miasto z Wizją / 11.01.2018 / Komentarze
Miasto sprzedało działkę przy ul. Boh. Warszawy - za blisko pół miliona złotych

Ten niezwykle atrakcyjnie położony niemal w samym centrum miasta teren nie miał dotąd szczęścia do nowego właściciela. Mowa o nieruchomości o pow. 388 m2 położonej przy ul. Bohaterów Warszawy. W listopadzie ub. roku działka po raz kolejny trafiła na sprzedaż.

Tym razem transakcja doszła do skutku. - Miasto kupiło działkę w 2014 roku korzystając z prawa pierwokupu. Wówczas zapłaciliśmy za nią 307 tys. zł - mówi "Miastu z Wizją" Tomasz Piesik, dyrektor Wydziału Nieruchomości Urzędu Miasta.

- Dziś (czwartek 11.01) miał miejsce przetarg na zbycie tej nieruchomości. Tym razem z powodzeniem. Nowym właścicielem działki została spółka PODIMED za kwotę 452 480 zł netto.

Przed laty, jeszcze w latach 80 ubiegłego stulecia, przy popularnym dziś deptaku stał solidnych rozmiarów sklep odzieżowo - przemysłowy. Do dziś parcela na betonowej podmurówce wyłożona jest ówczesnymi "kafelkami". Miasto chce ją odstąpić za 448 tys. zł (cena wyjściowa). To niewiele zważywszy na atrakcyjne położenie parceli.

Nieruchomość, zgodnie z zapisami planu miejscowego "CENTRUM" jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną z dopuszczeniem usług.

Teks i foto: Sławomir Włodarczyk