Cała Polska pomaga piłkarzowi ze Szczecinka

Miasto z Wizją / 24.10.2016 / Komentarze
Krystian Rudnicki od wielu miesięcy walczy o powrót do zdrowia

Krystian Rudnicki to pochodzący ze Szczecinka 22-letni bramkarz występujący w barwach MKS-u Kluczbork. Niestety teraz jego dalsza, doskonale zapowiadająca się kariera stanęła pod znakiem zapytania. U Krystiana w marcu zdiagnozowano anemie aplastyczną, w przypadku której leczenie wymaga przeszczepu szpiku kostnego. Do jego wykonania potrzebna jest także krew. Kiedy informacja o chorobie bramkarza zaczęła pojawiać się w lokalnych i ogólnopolskich mediach, zbiórka tego życiodajnego płynu nabrała tempa. Jednak krwi wciąż brakuje.

We wrześniu akcję zbiórki krwi wsparli także zawodnicy ze szczecineckiego Miejskiego Klubu Piłkarskiego. Zawodnicy nie tylko podzielili się tym życiodajnym płynem ze swoim kolegą, ale także zachęcali pozostałych mieszkańców do zaangażowania się w tę ratująca życie inicjatywę. Z każdym dniem akcja na rzecz Krystiana Rudnickiego nabierała coraz większego rozpędu. Obecnie piłkarzowi pomagają zawodnicy i drużyny z całego kraju.

W zbiórkę krwi, przebiegającej pod hasłem #AkcjaReakcja zaangażowali się poszczególni piłkarze i kluby m.in. GKS Bełchatów, Korona Kielce, Liga Nike Playarena, Legia Warszawa, GKS Katowice, MKS Kluczbork, Wisła Kraków, Jagiellonia Białystok Pogoń Szczecin, a także Fundacja Ludzki Gest Jakuba Błaszczykowskiego i wiele innych. Zawodnicy nie tylko aktywnie wspierają zbiórkę, ale też oddają tak potrzebną krew i wciąż przekazują przedmioty na licytacje na rzecz Krystiana.

Cały czas w serwisie Allegro trwają liczne licytacje, z których dochód przekazany zostanie na leczenie bramkarza. Wśród gadżetów możemy aktualnie zakupić m.in. koszulkę reprezentacji Polski oraz koszulki GKS Bełchatów, Korony Kielce, Wisły Kraków i MKS Kluczbork czy rękawice bramkarskie Sebastiana Nowaka z GKS Katowice. Każdy, kto chciałby wesprzeć tę inicjatywę, a przy okazji nabyć któryś z gadżetów powinien odwiedzić serwis szukając jednocześnie aukcji zawierającej w tytule zwrot #AkcjaRekacja. Warto też śledzić stronę z listą aktualnych aukcji, gdzie pojawiać się będą kolejne przedmioty.

Teraz szansą na wyzdrowienie dla Krystiana jest przeszczep szpiku kostnego. Jednak to nie będzie koniec walki z chorobą, ponieważ zawodnik przez kilka miesięcy będzie wymagał rehabilitacji, mieszkania w sterylnych warunkach i stałego dostępu do lekarza, a co za tym idzie po przeszczepie konieczne będzie przebywanie kilkaset kilometrów od rodzinnego domu, we Wrocławiu, blisko ośrodka transplantacyjnego, gdzie w razie konieczności będzie mógł natychmiast trafić pod opiekę lekarza prowadzącego. To wszystko wymaga jednak znacznych środków finansowych, których zwyczajnie brakuje.

Dlatego też każdy, kto chciałby wesprzeć Krystiana Rudnickiego w walce o powrót do zdrowia może to zrobić m.in. oddając dla niego krew (ważne jest, aby podczas wizyty w punkcie krwiodawstwa zaznaczyć, że jest ona przekazywana na rzecz Krystiana Rudnickiego), biorąc udział w licytacjach, a także przekazując darowiznę na konto:
Fundacja Ludzki Gest Jakuba Błaszczykowskiego
W tytule przelewu wpisując „Pomoc dla Krystiana Rudnickiego”

Tekst: Marzena Góra
Foto: #AkcjaReakcja