Centralny Plac Zabaw coraz bliżej

Miasto z Wizją / 03.01.2018 / Komentarze
W ratuszu trwają prace nad koncepcją budowy bajkowego obiektu dla dzieci

Jak już informowaliśmy, miasto przymierza się do inwestycji, która zdecydowanie powinna przypaść do gustu najmłodszym mieszkańcom i ich rodzicom. Mowa oczywiście o planach stworzenia w Szczecinku rozbudowanego kompleksu z urządzeniami do zabaw. Centralny Plac Zabaw ma zostać zlokalizowany w parku miejskim na terenie pomiędzy ulicami Jasna i Lelewela w sąsiedztwie Hotelu „Residence”.

Pomysł ten od samego początku spodobał się mieszkańcom, którzy zgodnie przyznali, że takiego obiektu zdecydowanie w Szczecinku brakuje. Tym bardziej, że ma on być w pełni bezpieczny i przyjazny maluchom. Znaleźć się na nim mają urządzenia do zabawy z najwyższej półki, Ponadto teren „zyska” także sztuczną nawierzchnię, która pozwoli na jeszcze bezpieczniejszą zabawę dzieci.

W ratuszu trwają właśnie prace projektowe, które mają na celu stworzenie wstępnej koncepcji zagospodarowania wspomnianego terenu. Wiadomo już, że swoją lokalizację zmieni m.in. znajdująca się tu dotychczas siłownia „pod chmurką”.

- Chcemy przeorganizować istniejący układ urządzeń do ćwiczeń i placu zabaw znajdujących się przy ul. Jasnej. Chcemy, żeby w tej części miasta powstał taki centralny plac zabaw. Obecnie miejski architekt opracowuje jego wstępną koncepcję. Wiemy już, że należałoby dokonać na tym terenie pewnych zmian – mówi nam wiceburmistrz Daniel Rak.

- Podczas rewitalizacji i przebudowy parku miejskiego został tam posadzony kompleks krzewów mających stworzyć pewnego rodzaju labirynt. Niestety jednak rośliny nie przyjęły się tak, jak tego oczekiwaliśmy, ponieważ tworzące labirynt krzewy nie chcą rosnąć. Dlatego myślimy o tym, żeby znajdujące się nieopodal urządzenia do ćwiczeń przesunąć w kierunku wschodniej działki, gdzie znajduje się wspomniany labirynt, natomiast w miejsce istniejącej siłowni powstałby nowy, większy i na pewno atrakcyjny plac zabaw. Póki co musimy jednak poczekać na propozycję miejskiego architekta odnośnie zagospodarowania tego terenu.

Dodajmy, że w tegorocznym budżecie zabezpieczone zostały środki na tę inwestycję. Kwota ta opiewa na 400 tys. zł.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Dr Spil Polska - przykładowe place zabaw dla dzieci