Chcą remontować drogi, ale drożej

Miasto z Wizją / 18.02.2018 / Komentarze
Mało kasy, zdecydują radni. Ogrodowa i Wilczkowska staną na sesji

Czasy, gdy na drogowych przetargach inwestycyjnych miasto uzyskiwało spore oszczędności, odeszły już w zapomnienie. Owszem, firmy składają oferty, ale praktycznie każda z nich jest droższa od nakładów finansowych jakie miasto zamierzało przeznaczyć na daną inwestycję.

Taka sytuacja ma miejsce od początku tego roku. M.in. z tego powodu ratusz musiał unieważnić przetarg na termomodernizację budynków mieszkalnych przy ul. Winnicznej, Armii Krajowej i Emilii Plater (przetarg dziś - 16 lutego - powtórzono).

Na przetargi ogłoszone w sprawie remontu ulicy Ogrodowej i przebudowy ulicy Wilczkowskiej i Żeglarskiej (droga leśna nr 8) wpłynęło łącznie 5 ofert (trzy na Ogrodową i dwa na Wilczkowską). Wszystkie przekraczają finansowe "propozycje" miasta o kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Co dalej z niezwykle potrzebnymi mieszkańcom inwestycjami drogowymi? O tym zdecyduje na najbliższej sesji w poniedziałek 26 lutego Rada Miasta. Jeżeli radni powiedzą "tak" i dokonają zmian w tegorocznym budżecie miasta, inwestycje będzie można zacząć.

Przypomnijmy: Na ul. Wilczkowskiej i Żeglarskiej (droga leśna nr 8) chcą pracować dwie firmy. Korzystniejszą ofertę złożył drawski POL-DRÓG - 1 235 178 zł (miasto zamierzało przeznaczyć na inwestycję 1,2 mln zł). Z kolei ul. Ogrodową (najkorzystniejsza oferta) chce nam wyremontować rodzima WEKTRA za kwotę 250 507 zł (miasto zamierzało przeznaczyć na inwestycję 193 tys. zł).

Na zdjęciu: Ulica Żeglarska (droga leśna nr 8) przy jeziorze Wilczkowo i Mulistym Potoku