Co widzą kamery monitoringu cz. 13

• Tv
Miasto z Wizją / 06.02.2017 / Komentarze
13 odcinek naszej serii okazał się być wyjątkowo pechowy. Przyłączamy się do apelu o zachowanie w tych dniach szczególnej ostrożności podczas spacerów

Kamery miejskiego monitoringu pracują nieustannie, rejestrując różnego rodzaju zdarzenia mające miejsce na terenie Szczecinka. Uwagę operatorów przede wszystkim skupiają te, gdzie dochodzi do bójek, dewastacji czy różnego rodzaju wykroczeń i łamania prawa. Jednak w ostatnich dniach to, co rejestrowały kamery, nieco odbiegało od „standardowych” widoków.

Od kilku dni miasto pokrywa lodowa tafla, znacznie utrudniając poruszanie się po jezdniach i chodnikach. Służby porządkowe, które od nocy z piątku na sobotę (3-4.02) robią wszystko, aby zniwelować te uciążliwości. Dziś sytuacja w znacznym stopniu została już opanowana. Jednak pojawiające się w ostatnich dniach opady i wahania temperatur wcale nie ułatwiały im zadania. Tym samym w miejscach, gdzie służby wysypały mieszankę piaskowo-solną po kilku godzinach znów pojawia się gołoledź. Ogrom pracy mieli także pracownicy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Przez ostatnie dni po pomoc z różnego rodzaju urazami i złamaniami zgłosiło się tu blisko 150 osób. Większość z nich spowodowana była upadkami w wyniku poślizgnięć. Kilka z takich zdarzeń zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego. Filmy te udostępniamy ku przestrodze. Okazuje się bowiem, że problem z utrzymaniem równowagi miały nie tylko osoby będące w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, ale też te, które nie tknęły żadnego trunku.

Jednocześnie przyłączamy się do apelu służb porządkowych i medycznych, aby – jeśli nie ma takiej konieczności – unikać poruszania się po oblodzonych ścieżkach i zachować szczególną ostrożność.

Tekst, montaż: Marzena Góra
Foto, video: Straż Miejska w Szczecinku