Co widzą kamery monitoringu miejskiego cz. 43

• Tv
Miasto z Wizją / 27.10.2020 / Komentarze
Tym razem czujne oko kamery śledziło m.in. nieletnich wandali i wyżywających się na rynnie "siłaczy"

Kamery miejskiego monitoringu widzą znacznie więcej, niż mogłoby nam się wydawać. Na co dzień nie zwracamy na nie zbytniej uwagi, jednak warto pamiętać, że czujne oko zawsze ma na nas baczenie. To właśnie dzięki nim nie raz już funkcjonariuszom szczecineckiej Straży Miejskiej oraz policji udało się nie tylko namierzyć, ale i schwytać „rzezimieszków” niszczących miejskie lub prywatne mienie, wszczynających burdy czy zaczepiających innych przechodniów.

Tym razem czujne oko kamery m.in. obserwowało dwóch mężczyzn, którzy postanowili znaleźć sobie godnych przeciwników i sprawdzić na nich swoją siłę. Ich „ofiarami” padły rynna i kosz na śmieci. Okazało się jednak, że jeden z panów jednak przecenił swoje możliwości i został pokonany przez… znak drogowy.

Kamera była także świadkiem „zabawy” grupki nieletnich wandali, którzy postanowili „umilić” sobie czas na placu zabaw. Jednak zamiast korzystać ze znajdujących się tu urządzeń, postanowili je zdewastować. Ich ofiarami padły m.in. jeden ze słupków konstrukcyjnych, karuzela oraz sznurek od ścianki wspinaczkowej.

Tekst, montaż filmu: Marzena Góra

Nagrania: Monitoring Straży Miejskiej