Czas na wiosenne porządki

Miasto z Wizją / 16.03.2018 / Komentarze
PGK przeprowadzi kolejną zbiórkę odpadów wielkogabarytowych

Nadarza się kolejna okazja, aby uporządkować nieco naszą przestrzeń i pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów.  Na terenie Szczecinka odbędzie się kolejna zbiórka odpadów wielkogabarytowych z gospodarstw domowych. Dlatego w najbliższych dniach warto bliżej przyjrzeć się zalegającym nam w piwnicach, na strychach czy w mieszkaniach sprzętom i meblom, z których już nie korzystamy.
Zbiórka zostanie przeprowadzana według harmonogramu w dniach 19 – 26 marca od godz. 7.00 do 15.00 na terenie całego miasta, które podzielono na rejony. Należy pamiętać o wystawieniu zbędnego sprzętu w dzień poprzedzający zbiórkę.

Oddać możemy niepotrzebny nam sprzęt RTV i AGD, meble oraz inne elementy wyposażenia mieszkań. Mieszkańcy proszeni są o wystawienie zbędnego sprzętu i wyposażenia mieszkań przy pojemnikach na odpady komunalne, a właściciele domków – przy ogrodzeniu posesji w dniu poprzedzającym zbiórkę odpadów wielkogabarytowych. Zbiórka jest nieodpłatna dla mieszkańców i wykonywana jest na koszt Urzędu Miasta.

Przypomnijmy, że do odpadów wielkogabarytowych nie należą m.in. ramy okienne, deski, panele, belki, wanny, umywalki, muszle toaletowe, spłuczki, lustra, grzejniki, płytki rolety oraz pozostałe części budowlane i sanitarne. Nie należy także wystawiać do odbioru części samochodowych, odpadów ogrodowych, worków na śmieci lub kartonów z odpadami domowymi oraz odpadów podlegających selektywnej zbiórce (papier, szkło, plastik).

Jednocześnie wraz ze zbiórką odpadów wielkogabarytowych prowadzona jest także zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego: komputerów, monitorów, telewizorów, drukarek, radioodbiorników, odkurzaczy, telefonów oraz drobnego sprzętu AGD (lokówki, suszarki, czajniki, ekspresy, żelazka, lampki, tostery itp.). Codziennie w godz. 7.00-18.00 oraz w soboty w godz. 7.00-14.00 w siedzibie PGK przy ul. Cieślaka 6C czynny jest punkt zbiórki „elektrośmieci”, gdzie nieodpłatnie można zostawić zużyty sprzęt elektroniczny.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk