Czas na wnioski w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020

Miasto z Wizją / 13.11.2019 / Komentarze
Mieszkańcy swoje pomysły będą mogli zgłaszać od poniedziałku, 18 listopada

Na początku sierpnia poznaliśmy zwycięskie projekty w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Część z nich została już wykonana, kolejne są w trakcie realizacji, również wykonanie pozostałych wkrótce się rozpocznie. Tymczasem władze miasta już szykują się do ogłoszenia kolejnego naboru wniosków z pomysłami mieszkańców.

Właśnie rusza kolejna, druga w historii naszego miasta edycja Budżetu Obywatelskiego. W najbliższy poniedziałek, 18 listopada rozpocznie się przyjmowanie wniosków dotyczących propozycji mieszkańców mówiących o tym, na co można przeznaczyć środki z Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Mieszkańcy Szczecinka kolejny raz do rozdysponowania mają 800 tys. złotych. O tym, na co zostaną one przeznaczone zdecydują – podobnie jak podczas pierwszej edycji – poprzez oddanie swojego głosu na inicjatywę, która najbardziej przypadła im do gustu.

- Sama zasada składania wniosków i formularz nie uległy zbyt wielkiej zmianie, jedynie w dwóch miejscach go doprecyzowaliśmy. Poszczególne zasady i reguły natomiast pozostają takie same, czyli te zgłaszane inicjatywy muszą znajdować się w zadaniach własnych miasta, muszą również zawierać się w ramach finansowych pomiędzy 20 a 200 tys. złotych i muszą być one przez samorząd zrealizowane w danym roku budżetowym – powiedział nam w jednej z rozmów wiceburmistrz Maciej Makselon. - Rozpoczynamy nową inicjatywę Budżetu Obywatelskiego i serdecznie zachęcam wszystkich do zgłaszania swoich pomysłów.

Swoje pomysły w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 mieszkańcy mogą zgłaszać do 1 grudnia. Wtedy też zakończy się przyjmowanie wniosków. Następnie urzędnicy dokonają oceny formalnej i merytorycznej wniosków. Będą mieli na to czas do końca grudnia br. Z kolei w styczniu autorzy projektów, które zostaną ocenione negatywnie, zostaną o tym poinformowani i będą mieli możliwość odwołania się od tej decyzji.

Listę projektów, które wezmą udział w przyszłorocznym głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego poznamy 31 stycznia. Na wybrane inicjatywy będziemy mogli oddawać swoje głosy od 3 do 23 lutego. Listę zwycięskich projektów poznamy najpóźniej do końca lutego 2020 r.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk