Czerwony domek, dwie wille i biurowiec

Miasto z Wizją / 09.01.2017 / Komentarze
ZGM proponuje kupno atrakcyjnych nieruchomości

Cztery atrakcyjnie usytuowane nieruchomości będzie próbowała (trzy za nich po raz kolejny) sprzedać spółka ZGM-TBS. Przetargi odbędą się jeszcze w styczniu.

Pod młotek trafi posesja przy ul. Ordona, tzw. "czerwony domek". Wiekowy obiekt jest łakomym kąskiem dla potencjalnych inwestorów i praktycznie kwestią czasu jest, gdy znajdzie się chętny na jego zakup. W siedzibie byłego warsztatu krawieckiego Garnizonu Szczecinek, po jej wyremontowaniu, można będzie otworzyć, np. kawiarnię, lodziarnię czy inny punkt gastronomiczny. Atrakcyjne położenie sprawia, że przyszły właściciel o klientelę nie będzie musiał specjalnie zabiegać. Budynek ma powierzchnię nieco ponad 235 m2. W planie miejscowym nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę usługową lub turystyczną. Aktualna cena to 354 tys. zł.

W ZGM mają też nadzieję, że znajdzie się kupiec pochodzącej z początków ubiegłego stulecia willi położonej przy ul. Limanowskiego 10. Posesja mierzy 669 m2, a jej powierzchnia użytkowa to 378 m2. W planie miejscowym nieruchomość ma przeznaczenie: zabudowa mieszkaniowa z usługami. Jej aktualna to cena to 498 tys. zł.

Do kupienia są również budynki użytkowe o łącznej pow. 619 m2 zlokalizowane na działce o pow. 1384 m2 położone przy ul. Klasztornej 9. W planie miejscowym Miasta Szczecinek nieruchomość stanowi teren o przeznaczeniu: tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej lub zabudowy usługowej. Cena wyjściowa nieruchomości to 860 tys. zł.

Na przetarg trafi też willa przy ul. Wiśniowej 6. Powierzchnia użytkowa budynku to ponad 120 m2, a działki - 323 m2. Cena wywoławcza - 190,1 tys. zł.