Czy w Szczecinku powstanie Akademia Malucha?

Miasto z Wizją / 04.11.2016 / Komentarze
Aby projekt doczekał się realizacji, potrzebne są nasze głosy

Działające od wielu lat w naszym mieście Stowarzyszenie Sportowe Pomagamy Dzieciom postanowiło rozszerzyć swoją działalność i zadbać o zapewnienie opieki nad dziećmi z terenu Szczecinka oraz okolicznych gmin, dla których zabrakło miejsc w przedszkolach. Tym samym docelowo ma powstać Akademia Malucha, która zaopiekuje się maluchami i zapewni im potrzebny do prawidłowego rozwoju kontakt z równieśnikami. Projekt tego typu placówki został zgłoszony do konkursu przebiegającego pod nazwą „Spółdzielnia Pomysłów”, której zwycięzca otrzyma wsparcie finansowe od Spółdzielczej Grupy bankowej na wcielenie swojego pomysłu w życie.

- W odpowiedzi na informacje pozyskane od społeczności lokalnej chcemy z myślą o dzieciach młodszych z terenu miasta Szczecinka i pobliskich wiosek otworzyć Akademię Malucha – wyjaśnia Anna Wachowiak, prezes stowarzyszenia. - Zajęcia edukacyjno-rozwojowe stymulujące wszechstronny rozwój dziecka będą odbywały się w dwóch grupach wiekowych: dzieci 2- i 3-letnie oraz 4- i 5-letnie przynajmniej jeden raz w tygodniu w godzinach rannych i przedpołudniowych. Każda grupa będzie liczyła maksymalnie 12 dzieci. W zajęciach grupy młodszej dzieciom będą towarzyszyli rodzice lub opiekunowie. Będzie to dla nich wspaniała okazja do wymiany swoich spostrzeżeń i doświadczeń dotyczących rozwoju i wychowania dziecka. Z myślą o rodzicach chcemy organizować różnego rodzaju warsztaty.

Jak zapewnia pomysłodawczyni projektu, zajęcia w Akademii Malucha będzie prowadziła wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Jednak aby Akademia Malucha miała szansę powstać, potrzebne są nasze głosy. Odwiedzając stronę http://www.spolecznik20.pl/spoldzielnia-pomyslow/966 możemy wesprzeć tę inicjatywę. Swój głos (po wcześniejszym zarejestrowaniu) można oddawać raz dziennie. Aby zapewnić stowarzyszeniu wygraną potrzebna jest pełna mobilizacja, bowiem głosowanie potrwa jedynie do poniedziałku, 7 listopada.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Stowarzyszenie Sportowe Pomagamy Dzieciom