Daniel Rak kandydatem PO na burmistrza Szczecinka

• Tv
Miasto z Wizją / 09.03.2018 / Komentarze
Pełne poparcie burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa, władz partii i Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej

Dziś (środa 7.03) na Zamku Książąt Pomorskich miała miejsce konferencja prasowa zorganizowana przez szczecinecką Platformę Obywatelską. Partia od lat sprawująca władzę w Szczecinku przedstawiła swojego kandydata na burmistrza miasta w listopadowych wyborach samorządowych. Niespodzianki nie było. Został nim członek Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej RP, wiceburmistrz Szczecinka Daniel Rak.

Konferencję poprowadził burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. Zapewnił dziennikarzy, że D. Rak cieszy się jego pełnym zaufaniem i poparciem. Podobne zdanie wyrazili obecni na konferencji: przewodnicząca Rady Miasta Katarzyna Dudź, wiceprzewodnicząca Małgorzata Bała i szef Klubu Radnych PO w Radzie Miasta Marcin Kaszewski.

- Uważamy, że czas przeciąć wszystkie spekulacje i ogłosić nazwisko naszego kandydata na stanowisko burmistrza miasta. Kandydatem środowiska Platformy Obywatelskiej na burmistrza Szczecinka na kolejną kadencję będzie Daniel Rak – powiedział burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. - Z Danielem współpracujemy i zmieniamy Szczecinek od 13 lat. Czy robimy to w sposób korzystny dla miasta, to ocenią wyborcy. W naszym przekonaniu tak. Jestem przekonany, że Daniel Rak jest bardzo dobrym kandydatem. Jest kandydatem bardzo merytorycznym, z którym od 13 lat współpracuję i zapewni on utrzymanie pewnego kursu. Kursu na miasto nowoczesne, przyjazne dla mieszkańców, z nowoczesnymi szkołami, z bardzo dobrą opieką zdrowotną i szpitalem, z całkowicie przebudowaną infrastrukturą. Miasto, z którego coraz większa grupa mieszkańców jest dumna.

- Daniel Rak jest inżynierem budowlanym. Ma też ukończone studia podyplomowe z urbanistyki. Jest człowiekiem bardzo konkretnym, poukładanym, znającym miasto od podszewki. Zna jego wszystkie dobre i złe strony i to, co mnie szczególnie w nim od lat – mogę powiedzieć, że fascynuje, to jego wielka kreatywność. Uważam, że jest idealnym kandydatem, który z całą pewnością utrzyma ten pozytywny kurs, na jakim Szczecinek jest od wielu lat. Czekaliśmy z ogłoszeniem tej kandydatury, aby upewnić się, że w środowisku Platformy Obywatelskiej w Szczecinku jest konsensus co do wytypowania właśnie Daniela na to najważniejsze stanowisko w mieście. Dziś mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że tak właśnie jest – zapewnił Jerzy Hardie-Douglas.

Podczas konferencji głos zabrała także Małgorzata Bała: - W poniedziałek, 5 marca szczecineckie koło Platformy Obywatelskiej spotkało się na swoim cotygodniowym spotkaniu i rozważaliśmy różne możliwości, jak również rozmawialiśmy z Danielem. Dyskutowaliśmy na temat naszego kandydata i wszyscy członkowie Platformy Obywatelskiej stwierdzili, że rekomendują kandydaturę Daniela Raka. Kandydaturę tę poprał również zarząd koła szczecineckiej Platformy.

Daniel Rak może liczyć także na pełne poparcie radnych z Klubu Platformy Obywatelskiej w Szczecinku. Takie zapewnienie złożył Marcin Kaszewski, przewodniczący klubu: -  W naszym klubie znajdują się nie tylko członkowie Platformy, ale także osoby z różnych środowisk, które prezentują różne poglądy, co uważam, że jest naszym dużym atutem. W imieniu całego naszego klubu chciałbym złożyć jasną deklarację, że jednogłośnie i jednomyślnie popieramy kandydaturę pana Daniela Raka na burmistrza miasta Szczecinka. Dotychczasowa współpraca radnych z panem Danielem Rakiem tylko utwierdziła nas w przekonaniu, że jest człowiekiem kompetentnym, energicznym i pozytywnie patrzącym w przyszłość. Na pewno ze swoją wiedzą i doświadczeniem dla nas radnych jest idealnym kandydatem na stanowisko burmistrza. Ma nasze stuprocentowe poparcie.

- Wszyscy uważamy, że przez ostatnie lata zarówno dzięki burmistrzowi Jerzemu Hardie-Douglasowi, jak i dzięki jego prawej ręce, wiceburmistrzowi Danielowi Rakowi Szczecinek zmienił się bardzo znacznie na korzyść – zauważyła Przewodnicząca Rady Miasta Katarzyna Dudź. - Jak wszyscy wiemy pan burmistrz Douglas nie będzie już kandydował, dlatego chciałabym mu bardzo podziękować za to, co dla naszego miasta zrobił. A z drugiej strony uważam, zarówno osobiście, jak i wśród członków naszego klubu wiem, że wszyscy to zdanie podzielają, uważamy że Daniel Rak będzie jego godnym następcą.

Podczas spotkania z przedstawicielami lokalnych mediów głos zabrał także wiceburmistrz Daniel Rak, który potwierdził swoją kandydaturę na stanowisko burmistrza Szczecinka: - Po takiej rekomendacji wypada mi tylko podziękować za zaufanie i za poparcie. Oczywiście będę ubiegał się o fotel burmistrza. Mam nadzieję, że skutecznie będę zabiegał o zaufanie mieszkańców. Mogę im obiecać jedno – że zawsze będę pracował z pełnym oddaniem. Te 12 lat, przez które mogłem pracować na rzecz Szczecinka z panem burmistrzem, to są widoczne zmiany w naszym mieście, które nastąpiły. Program wyborczy na pewno szerzej przedstawimy mieszkańcom wkrótce. Chciałbym tylko zagwarantować, że pewien strategiczny kierunek takiego zrównoważonego miasta na pewno będzie moją marką przy ewentualnym sprawowaniu władzy. Przy sprawowaniu władzy bardzo istotną sprawą jest grupa radnych, na których można polegać. Wiem, że takie poparcie wśród radnych mam. Stworzymy do nadchodzących wyborów samorządowych listy z kandydatami na radnych, którzy naprawdę chcą pracować dla Szczecinka, którzy są ludźmi z pasją, którzy - tak jak ludzie w obecnej radzie, którzy reprezentują różne regiony i dzielnice - będą tworzyli moje zaplecze – dodał Daniel Rak.

Tekst, montaż: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk