Daria Zawiałow porwała szczecinecką publiczność

Miasto z Wizją / 25.07.2020 / Komentarze
Oczywiście w trakcie koncertu nie mogło zabraknąć dużego lokalnego muzycznego akcentu

To był z pewnością jeden z bardzo nielicznych takich wieczorów nad Trzesieckiem w tym roku. W piątek, 24 lipca mogliśmy wybrać się na pierwszy duży plenerowy koncert w tym sezonie. To jednak nie był jedyny powód do zadowolenia - Szczecinek odwiedziła jedna z gwiazd polskiej sceny muzycznej. Mowa oczywiście o Darii Zawiałow. To 27-letnia piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, której mocny charakterystyczny głos  zapewnia jej stale rosnącą rzeszę fanów.

Oczywiście nie mogło zabraknąć dużego lokalnego muzycznego akcentu. Tego dnia na scenie wystąpiła dobrze wszystkim znana formacja James Button Band. Artyści od kilku lat regularnie występują na szczecineckiej scenie, racząc nas każdorazowo sporą dawką rock’n’rolla w nieco bardziej amerykańskim, old schoolowym wydaniu.

Mieliśmy okazję zobaczyć także szczecinecki zespół Tequila Twist. Mogliśmy poznać ich już wcześniej podczas różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych w naszym mieście, a także ich kawałków, jak choćby „Kto?” czy „Hejter”. Przed publicznością wystąpi również Jakub Słubik, który w ostatnim czasie wydał swoją debiutancką płytę „Kosmiczny Bard”. Na scenie towarzyszyć mu będzie m.in. Sebastian Wojgienica oraz Jakub Marciniak.

Jednak tym momentem, na którym z największą niecierpliwością czekała publiczność, było pojawienie się na scenie gwiazdy wieczoru. Zgromadzeni na terenie rekreacyjnym przed zamkiem mieszkańcy przywitali Darię Zawiałow gromkim aplauzem. Okazuje się, że artystka ma nad Trzesieckiem całkiem pokaźną rzeszę fanów, bowiem cała publiczność śpiewała wszystkie kawałki wraz z nią, a każdy z utworów nagradzając głośnym podziękowaniem. Jak zapowiedziała Daria Zawiałow, z przyjemnością odwiedzi szczecineckich fanów przy następnej okazji.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra