Decapitated, Frontside, Luxtorpeda i inni zagrają 1 września

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 10.05.2018 / Komentarze
Wiadomo już, jakie zespoły wystąpią na tegorocznym festiwalu Materiafest

Powoli zbliża się długo wyczekiwany przez wszystkich miłośników mocniejszego brzmienia kolejny festiwal, którego głównym organizatorem jest szczecinecka Materia. Fani grupy oraz zaproszonych zespołów zjadą do nas z całego kraju, aby 1 września wziąć udział w kolejnej, siódmej już odsłonie festiwalu Materiafest.

Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa m.in. za sprawą gwiazd, które tego dnia zagrają na naszej scenie. Tym razem przed szczecinecką (i nie tylko) publicznością zagrają jedne z najbardziej rozpoznawalnych zespołów tego gatunku.  Oprócz oczywiście gospodarza festiwalu, czyli Materii, na scenie zobaczymy także m.in. zespół Decapitated. To mogąca pochwalić się ponad 20-letnią sceniczną historią grupa death metalowa, która zgromadziła ogromną rzeszę fanów nie tylko w Polsce, ale także poza granicami kraju. Również pozostała „obsada” festiwalu Materiafest również wywołała nieskrywaną radość wśród osób zainteresowanych imprezą. Tego dnia na szczecineckiej scenie usłyszymy także popularny zespół Frontside, serwujący muzykę z pogranicza rocka i heavy metalu. Wystąpi przed nami także grupa Scylla.  

To jednak nie koniec jeżeli chodzi o sceniczną „obsadę” festiwalu. Kto jeszcze 1 września pojawi się w Szczecinku? Na scenie zobaczymy także Luxtorpedę. Przypomnijmy, że muzycy gościli w Szczecinku także w październiku 2014 roku, kiedy to dali koncert w kinowej sali, a bilety na to muzyczne wydarzenie rozeszły się w parę chwil. Podczas festiwalu wystąpi przed nami także zespół Obscure Sphinx – to powstała dziesięć lat temu grupa serwująca swoim słuchaczom post-metalowe kawałki.

Dodajmy, że wszyscy, którzy po ubiegłorocznej imprezie na placu koncertowym ona osiedlu Zachód „tęsknili” za koncertem organizowanym przy wieży, powinni mieć powody do zadowolenia. Tegoroczny festiwal Materiafest wraca pod wieżę Bismarcka.

Tekst: Marzena Góra
Foto/video: Sławomir Włodarczyk