Długi w ZGM-TBS można odpracować podczas prac porządkowych

Miasto z Wizją / 05.08.2020 / Komentarze
Spółka wyszła z niecodzienną inicjatywą do swoich lokatorów, którzy zalegają z czynszem

Niekiedy ciężka sytuacja finansowa sprawia, że posiadane pieniądze – zamiast na podstawowe opłaty i rachunki – przeznaczamy na inne cele. To z kolei sprawia, że nasze długi rosną. Często do tego stopnia, że trudno już wyjść z nimi na prostą. Jednak okazuje się, że nawet jeśli borykamy się z zadłużeniem za czynsz, nasz finansowy problem możemy rozwiązać również w inny sposób.

Taką propozycję szczecinecki ZGM-TBS przygotował dla swoich zadłużonych lokatorów. Rozpoczął on właśnie akcję, mającą na celu pomoc najemcom w wyjściu z zadłużenia wobec spółki. Mogą oni zwyczajnie odpracować swój dług, wykonując rozmaite drobne prace na rzecz ZGM-u.

- Osoby, które mają zasądzone takie zadłużenie i nie są w stanie go spłacić, bo mają np. środki tylko bieżące czynsze i nie mają dodatkowych pieniędzy żeby uregulować te zadłużenia, mogą się do nas zgłosić i wypełnić stosowny wniosek – mówi nam Tomasz Wełk, prezes ZGM-TBS. – Po złożeniu wniosku i jego pozytywnym rozpatrzeniu mogą wykonywać różne prace na potrzeby naszej spółki, jak np. grabienie, koszenie czy zbieranie papierków, malowanie ławek, czyli głównie przy zieleni oraz takie prace porządkowe. Wówczas za każdą przepracowaną godzinę, zgodnie z obowiązującą minimalną najniższą stawką godzinową, wypracowane godziny byłyby odpisywane od wysokości ich długu.

- Praktycznie każdy, kto ma zadłużenie, może się zgłosić. Co więcej może to być nie tylko główny najemca, ale również może to być osoba pełnoletnia, która stale zamieszkuje z najemcą i która ma również obowiązek jako osoba pełnoletnia utrzymywać mieszkanie czy dokładać się do czynszu. Oczywiście takie osoby będą musiały zostać przeszkolone pod kątem zasad BHP i wyposażone w odpowiednie narzędzia pracy.

Każdy z najemców lokali należących do spółki ZGM-TBS, który boryka się z problemem zasądzonego zadłużenia, może zdeklarować chęć odpracowania swojego długu właśnie w ten sposób. Aby to zrobić, należy złożyć odpowiedni wniosek w siedzibie spółki. Należy także ustalić termin oraz zakres prac, które dana osoba potrafi i mogłaby wykonywać. Po podpisaniu stosownych dokumentów i wykonaniu zleconych czynności wysokość zadłużenia zostanie zmniejszona. Wniosek można pobrać na stronie www.zgm-tbs.szczecinek.pl . Wićej informacji na ten temat można uzyskać pod nr telefonu 94 374 12 12.

Tekst: Marzena Góra