Do Szczecinka zawitał jazz i zabytkowe samochody

• Tv
Miasto z Wizją / 27.07.2017 / Komentarze
Rozpoczął się dwudniowy III Dixie Rajd Old Mobile

To prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników dobrego jazzu, a także fanów motoryzacji, zwłaszcza w jej zabytkowej odsłonie. W sobotę, 29 lipca szczecinecki zespół jazzowy Dixie Band zaprosił mieszkańców na III edycję imprezy przebiegającej pod nazwą Dixie Rajd Old Mobile. Tym samym kolejny raz na jeden dzień możemy przenieść się do lat 20. – 30. XX w., aby spędzić czas wśród wyjątkowych, unikatowych pojazdów, które kilkadziesiąt lat temu można było spotkać na ulicach. Wszystko to oczywiście z jazzem w tle. III Dixie Rajd Old Mobile rozpoczął się o godz. 10.00 paradą oraz przejazdem pojazdów deptakiem od CH Aria w kierunku muszli koncertowej.

- Dixie Rajd Old Mobile to połączenie muzyki z okresu lat 20. i 30. Minionego wieku z motoryzacją z tamtego okresu. Z okazji kolejnej edycji naszej imprezy do Szczecinka przyjechało kilkanaście zabytkowych pojazdów i myślę, że śmiało możemy powiedzieć, że większość z nich jest naprawdę unikatowa, o czym na pewno będę w trakcie całej imprezy opowiadał mieszkańcom naszego miasta. To wszystko oczywiście okraszone porcją tradycyjnego jazzu - mówi nam Andrzej Prokopowicz, lider zespołu Dixie Band.

– Podczas tego wydarzenia łączymy te dwie dziedziny sztuki. Świadomie mówię „sztuki”, ponieważ oprócz muzyki również te zabytkowe auta myślę, że mogę nazwać sztuką. To są perły motoryzacji. Poprzez właśnie taką fuzję chcemy przybliżyć to, co działo się w tamtym okresie. Mam nadzieję też, że okazja do zobaczenia tych pojazdów to bardzo miły widok dla oka. Tym bardziej, że kiedy przejeżdżamy ulicami miasta, widzimy te uśmiechy na twarzach przechodniów, co z kolei nas też cieszy.

Poranne spotkanie na deptaku było zaledwie wstępem do trwających przez cały dzień wydarzeń odbywających się w ramach III Dixie Rajd Old Mobile. Przed południem kolekcjonerskie pojazdy można było spotkać m.in. na placu Kamińskiego, skąd po godz. 12.00 wyruszyły w kierunku os. Zachód oraz na Mysią Wyspę. Z kolei o godz. 16.00 pojawią się one w Muzeum Regionalnym . Tu prelekcję na temat historii motoryzacji na Pomorzu Zachodnim poprowadzi dyrektor muzeum Ireneusz Markanicz. O godz. 19.30 na muszli koncertowej natomiast odbędzie się koncert zespołu Dixie Band oraz prezentacja pojazdów.

- Dawno w tym miejscu się nie odbywały koncerty, dlatego warto to przypomnieć mieszkańcom naszego miasta. Koncert połączony zostanie z szerszą prezentacją pojazdów. Wszystkich mieszkańców zapraszamy bardzo serdecznie do odwiedzenia nas dziś o godz. 19.30 w parku miejskim – dodaje nasz rozmówca.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra